Kaza "Hazırım Ben" Diyor

Elektrik direğini saran sarmaşıklar tellere doğru da uzanınca, yoldan geçen vatandaşlar "Allah korusun, her an bir kaza bela olabilir" demekten kendilerini alıkoyamıyorlar.

Kaza "Hazırım Ben" Diyor

Kaza "Hazırım Ben" Diyor

Elektrik direğini saran sarmaşıklar tellere doğru da uzanınca, yoldan geçen vatandaşlar "Allah korusun, her an bir kaza, bela olabilir" demekten kendilerini alıkoyamıyorlar.

Fotoğrafta görüleceği üzere Boyabat ilçe merkez Bağlar Mahallesi üzerindeki bir yol kenarında elektrik direğini saran sarmaşıklar direğin tamamını kapatmış. Sarmaşıklar direği de aşarak elektrik tellerini de sarmış. Dur diyen olmazsa daha da uzayıp gidecek, sarmaşıklı tel olarak anılacak adeta.

Duyarlı vatandaşlar bize ulaşıp haber yapmamızı, yetkililerin de gerekeni yapmasını istediler. İsmini vermek istemeyen bir vatandaş "Yağmurlu bir havada bırakın direğin dibinden geçmeyi, yoldan geçen birisi bile elektriğe kapılabilir. Derhal bu sarmaşıklar kesilip temizlenmelidir. Tabii ki sadece burası değil, benzer durumda olan elektrik direkleri ve yükselen ağaçların tellere değen dalları derhal kesilmelidir. Önce can güvenliği olmak üzere, buralardan kaçan elektriğin parasını da sonuçta biz veriyoruz" dedi.

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 20:25
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95