Haberimiz Dikkate Alınıp, Elektrik Direği Temizlendi

Dün "Kaza "Hazırım Ben"  başlığıyla yaptığımız haber üzerine harekete geçen Boyabat Yedaş yetkilileri, habere konu olan elektrik direğini sarmaşıklardan temizleyerek güvenlikli hale getirdiler.

Haberimiz Dikkate Alınıp, Elektrik Direği Temizlendi

Haberimiz Dikkate Alınıp, Elektrik Direği Temizlendi

Dün, Kaza "Hazırım Ben"  Diyor, başlığıyla yaptığımız haber üzerine harekete geçen Boyabat Yedaş yetkilileri, habere konu olan elektrik direğini sarmaşıklardan temizleyerek güvenlikli hale getirdiler.

"Boyabat ilçe merkez Bağlar Mahallesi üzerindeki bir yol kenarında elektrik direğini saran sarmaşıklar direğin tamamını kapatmış. Sarmaşıklar direği de aşarak elektrik tellerini de sarmış. Dur diyen olmazsa daha da uzayıp gidecek, sarmaşıklı tel olarak anılacak adeta." diyerek yaptığımız haber üzerine Boyabat Yedaş görevlileri söz konusu direk üzerindeki sarmaşıkları keserek temizlediler. Çevredeki vatandaşlar da YEDAŞ'a teşekkür ettiler. Mahalle sakini bir vatandaş ta "Bu bahçe sahibinin direği saran sarmaşıkları büyümeden kesmesi gerekirdi. Zor da bir iş değil aslında. Bu kulağımıza küpe olsun. Önlemini biz de alabilirdik aslında" dedi.

Edindiğimiz bilgiye göre, bazı bölgelerde sarmaşık türü bitkilerin bir mevsim içinde tüm direği kaplayabildiği, YEDAŞ yetkililerinin gözünden kaçmış olabileceği, bu durumda mahalle sakinlerinin yetkili mercilere haber vererek tehlike boyutuna varmadan önlem alınmasına yardımcı olmaları vurgulandı. 

Boyabat Sesi gazetesi olarak haberimiz üzerine duyarlılık gösterip zaman geçirmeden bölgeye gidip gereken temizliği yapan YEDAŞ görevlilerine teşekkür ediyoruz.

Haber : Mahmut Coşkun

DİREĞİN ÖNCEKİ HALİ

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 18:33
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95