Tarihi Kentler Birliği'nden Boyabat Müzesi'ne ödül

Tarihi Kentler Birliği'nden Boyabat Müzesi'ne ödül

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ'NDEN BOYABAT BELEDİYESİ YAŞAYAN KÜLTÜREL MİRAS MÜZESİ'NE ÖDÜL

2020 yılı Ağustos ayında ziyarete açılan ve hem Boyabatlılar hem de Türkiye'nin dört bir yanından gelen misafirlerin büyük ilgi gösterdiği Boyabat Belediyesi Yaşayan Kültürel Miras Müzesi; Tarihi Kentler Birliği tarafından "Müze Özendirme Ödülü"ne layık görüldü.

İstanbul Pendik'te bir otelde gerçekleştirilen ödül töreninde Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı sahneye çıkarak ödülü aldı.
 

Tarihi Kentler Birliği'nden bir kez daha ödül almanın mutluluğu ve gurununu yaşayan Başkan Çakıcı; "İstanbul'dayız. Yaşayan Kültürel Miras Müzemiz; Tarihi Kentler Birliği'nin takdirleriyle ödüllendirildi ve kazananlar arasındaki yerini aldı. Böylelikle saygın şehrimiz Boyabat'ımız, saygın bir ödüle daha kavuşmuş oldu. Çok mutluyum çok gururluyum. Çünkü büyüklerimizin, çalışma arkadaşlarımızın, dava arkadaşlarımızın, en çok da değerli hemşehrilerimizin sonsuz inancı ve desteğiyle başardık ve bu başarı tesadüf değildi zaten. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. bu başarı senin Boyabat'ım..."şeklinde konuştu.

Boyabat Yaşayan Kültürel Miras Müzesi bu ödülle birlikte, kurulduğu günden bugüne kadar 10 ay içerisinde ikinci defa ödüle layık görüldü.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2021, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95