Boyabatlı Dr.Ufuk Sözcü'nün kitabı yayımlandı

Boyabatlı Dr.Ufuk Sözcü'nün kitabı yayımlandı

Boyabatlı Dr.Ufuk Sözcü'nün kitabı yayımlandı

Boyabatlı Coğrafya alanında Dr.Ufuk Sözcü'nün yazmış olduğu '' Doğal Afetler ve Doğal Afet Okuryazarlığı'' kitabının ikinci baskısı yayımlandı.Türkiye'de doğal afet kaynaklı can ve mal kayıplarının fazla olduğunu ve bu afetlere karşı mücadelenin öneminden bahseden kitap toplumun her kesimi için faydalı bilgiler içeriyor.

Hayatımızın her anında, herhangi bir yerde doğal afet yaşama ihtimali kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır. Somut veriler de göstermektedir ki Dünya’da veya Türkiye’de doğal afet kaynaklı can ve mal kayıpları artmaktadır. Yaşanan bu gelişmeler bize doğal afetlere karşı mücadelenin ne denli önemli olduğunu göstermektedir.

Bireylerin doğal afetlere karşı bilgi, tutum ve davranışlarının yani doğal afet okuryazarlıklarının gelişmesi hem bireye hem topluma çok önemli katkılar sağlayacaktır. Bu düşüncelerin etkisiyle yayımlanan kitabın birinci bölümünde doğal afet türlerinin oluş ve dağılışına ait güncel bilgi ve verilere yer verilirken, ikinci bölümünde doğal afet okuryazarlığının ayrıntılı tanımlamalarına ve özelliklerine, doğal afetlere karşı alınabilecek tedbirlere yer verilmiştir. Bu vesileyle kitap, başta eğitimciler olmak üzere toplumun tüm paydaşlarının doğal afet okuryazarlığına yönelik farkındalığını artırmayı hedeflemektedir.''sözleriyle okuyuculara uyarılarını yapan Dr.Ufuk Sözcü bu bağlamda okuyuculara nasıl daha iyi ve bilinçli olarak afetlere karşı önlem alacağımız konusunda kitabıyla bizi bilgilendirmektedir.

YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner95