KOLAZ ÇAYI ISLAH PROJESİ

KOLAZ ÇAYI ISLAH PROJESİ

Tamamlandığında  şehrimize güzellik kazandıracak olan bu projenin  çalışmalarında bir aksama oldu, durduruldu beklenmektedir.  İşin ihalesi Samsun DSİ  (Devlet Su  İşleri) tarafından  yapılmış.

İhaleye göre üstlenici firma  işi Nisan 2016 da başlayıp  Ekim 2018  tarihinde tamamlaması  gerekmektedir.  Yapımına Kale bağıdan başlanmış belli bir yerde kalmıştır.

Asıl yapılması gereken yerde köprü ve  uzantısı. Neden mi? Şehrimize gelen çok yabancı kaleyi görüntülemek için köprüden fotoğraf  çekiyor.Köprü üzerinden bakıldığında  Çay boyu yukarı ve aşağı  kısımlarda görüntü çirkinliği  var . Yazın şehrimize gelen tur gezi misafirleri köprü başında mola verip görüntü alıyorlar.

Parkın önüne doğru atılan pislikler ve  diğer yerlerdeki atıkların kaybolup  gitmiş olur.Kolaz çayı ıslah projesinin bir an evvel tamamlanması gerekli

Belediye Başkanlığının yapılacak projeleri arasında şehrin içinden geçen  çay için  " Kolaz çayı şişme savak projemiz ile şehrimiz bambaşka bir görünüme kavuşacak ve yurdun her yerinden ziyaretçi ağırlamaya hazır hale gelecek" diye açıklıyor.

Sayın başkan  gecikme nedeninin  takibi size düşüyor. Çevremize kazandıracağın güzellikler için gayretinizi bekliyoruz.

Hoşçakalın

YORUM EKLE

banner95