Oku Zifr-i Azap Filmi Müziği Yayımlandı

Oku Zifr-i Azap Filmi Müziği Yayımlandı

Boyabat'ta  çekilen  "Oku Zifri-i Azap" Filminin müziği yayımlandı. 7 Eylül'de vizyona girecek olan filmin tanıtım müziği Resul Aydemir tarafından seslendirildi. ''Masal'' müziğinin klibi filmden bazı saheneler yer alıyor.  

Senaryosunu Özlem Bölükbaşı'nın yazdığı, yönetmenliğini Haydar Işık, genel koordinatörlüğünü Cem Başaran Aksan ve yapımcılığını Serkan Özdemir'in üstlendiği filmde Ümit Acar, Ayberg Yılmaz, Gülfer Sarıgül, Burhan Çelik, Özge Pirçek, Ömer Konakçı, İrem Alhan, Mehmet Aydoğmuş, Ömer Baran ve Yağmur Demirci rol alıyor.

Resul Aydemir Kimdir ? 

O Ses Türkiye yarışmasında farklı tarzı ile rap müziği tarzında değişik bir performans sergilemiştir. Gökhan-Hakan kardeşlerin takımına kabul edilen Resul Aydemir, sergilediği performans ile seyircileri etkilemeyi başarmıştır. Peki, Resul Aydemir kimdir, kaç yaşındadır? İşte, yarışmacı hakkında bazı bilgiler

Yarışmaya Acun Ilıcalı'nın daveti ile katılan Resul Aydemir, O Ses Türkiye'ye kısa sürede damgasını vurdu. Takımı içerisinde birçok kişiyi eleyerek final turuna kadar gelen Resul Aydemir, yaşı ve karakteri ile merak edildi.

Resul Aydemir, sahne adıyla Misal, 1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk döneminin zor ve zahmetli geçtiğini belirten Resul, ergenlik döneminde rap müziğiyle uğraşmaya başladı. Rap müziğine başladığı dönem hafızlık yapan Misal, hafızlığı bitirince askere gider. Afganistan’da Nato Gücü olarak askerliğini tamamlayan Resul askerde de yazmaya devam etti. Yazıkları sayfa sayfa birikince kendine bir isim aradı ve ‘Misal’i buldu.2011 yılının Nisan ayında ilk kaydını amatör bir mikrofon eşliğinde aldı. Amatör parçası oldukça olumlu yorumlar alınca bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdi.Sukut-u Feryat parçası Misal için dönüm nokrası oldu. Türkçe Rap deyince akıllara ilk gelen isimlerden biri olan Sagopa Kajmer’den de “misal Sukut-u Feryat parçana kulak verdim Elimi Kalbime götürdüm , Başımıda önüme eğdim.” Yorumunu aldı.Sukut-u Feryat ile güzel bir başarı yakalayan Resul, Genç Dergi’nin 2011 temmuz sayısına röportaj verdi. Bu arada yeni parçalarına profesyonel kayıtlar almaya devam ediyordu. Hüsran-ı Beşer , Karamsarlık Tuttu Elimden adlı 2 solo ve Ağlayan Satırlar isimli feat parça kaydeden Resul’un bir parçası Turkrapfm.net ‘in Zat-ı Bednam’s Compilation Tape Vol.1 Toplama Albümüne seçildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Havva senel kaymal
Havva senel kaymal - 10 ay Önce

cok guzel boyabati anlatmis herkez islesin cok guzel gorunuyor yireyine saglik tesekkurler

SIRADAKİ HABER