Boyabat'ın Yerli Ürününe Rağbet Artıyor

Boyabat'ın Yerli Ürününe Rağbet Artıyor


Boyabat’ta yetişen yerli sebze ve meyvenin piyasaya girmesiyle vatandaşların bu ürünlere olan talebinin arttığı bildirildi. 

Boyabat’taki sebze meyve satıcıları, müşterilerinin sağlık ve ekonomik yönden yerli ürünlere daha çok rağbet gösterdiğini bildirdiler.

Yerli ürünlerin çıkması ile birlikte bir çok pazar esnafınında yerli ürün satmaya başlaması ve tezgahları süslemesi dikkat çekiyor.Özellikle büyük şehirlerden tatile gelen vatandaşlar yerli ürünlerden vazgeçemiyor. 

Haber merkezi olarak Boyabat Cemalettin köyünde sebze ve meyve üreticisi Mustafa Sağlamöz’ün bahçesinden sizler için görüntüler aldık. 

Sebze ve meyve üreticisi Mustafa Sağlamöz  “Sebze ve Meyvelerimiz doğal olması ile birlikte bol sulu ve damak tadını hissettirmesi ile dikkat çekiyor. Boyabat iklimi sebze ve meyve yetiştirmeye çok uygun, bizler bu arazide gördüğünüz gibi bahçemizde her türlü sebze ve meyveyi yetiştiriyoruz. Burada neredeyse tüm sebze çeşitleri var.Köyümüze yapılan gölet ile birlik pek su sıkıntısı da yaşamıyoruz.Doğal ürünler ve Boyabat’ımıza has organik ürünler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

-Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 09:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali arici
ali arici - 3 yıl Önce

bence harika fikir helal olsun yerli ekene bicene satana

AvAnak avni
AvAnak avni - 3 yıl Önce

Bence dikkatli olun derim bu organik pazarda satış yapanların çoğu halyerinden alıp yerli diye satıyorlar bizzat ben kendim veriyorum adam veya kadın orda satıyor. Ha yerli mi yerli sonuçta Türkiye topraklarında yetişiyor.

banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95