Boyabatlı Öğrenciler Mustafa Kemal Atatürk'ün Üç Boyutlu Görüntüsü İle Fotoğraf Çektirdi

Boyabatlı Öğrenciler Mustafa Kemal Atatürk'ün Üç Boyutlu Görüntüsü İle Fotoğraf Çektirdi

Boyabatlı Öğrenciler Atatürk'ün Üç Boyutlu Görüntüsü İle Fotoğraf Çektirdi

Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi öğrencileri Mustafa Kemal Atatürk'ün üç boyutlu görüntüsü ile sınıflarında fotoğraf çektirdi.

Atatürk'ü anma haftası programları kapsamında çalışmalar düzenleyen Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi öğretmenleri,öğrencilerde 10 Kasım haftasında Atatürk bilincini yenileme ve görsel sanatlar dersinde, görselliğin teknoloji ile birleşiminin örneklerini göstermek amacıyla öğrencilerine Mustafa Kemal Atatürk ile sınıflarında fotoğraf çekme imkanı sağladı.

Eskişehir Tepebaşı Belesiyesi'nin artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak geliştirdiği üç boyutlu görüntü ile fotoğraf çektirme uygulaması tüm Türkiye'de olduğu gibi Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından da ilgi ile kullanıldı.

Artırılmış gerçeklik nedir? 

Gerçek dünyadaki çevrenin ve içindekilerin bilgisayar tarafından üretilen ses, görüntü, grafik ve GPS verileriyle zenginleştirilerek meydana getirilen canlı, doğrudan veya dolaylı fiziksel görünümüdür. Bu kavram kısaca gerçekliğin bilgisayar tarafından değiştirilmesi ve artırılmasıdır. Zenginleştirme gerçek zamanlı gerçekleşir ve çevredeki ögeler ile etkileşim içindedir. Gelişen zenginleştirilmiş gerçeklik teknolojisinin de yardımıyla kullanıcı etrafındaki bilgi ile etkileşime girebilir ve sözü geçen sayısal bilgi işlenme ve ayartmaya elverişlidir. 

-Haber Merkezi 

YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95