Jandarma Genel Komutanlığı Boyabat'ta yaşanan o olay hakkında açıklama yaptı

Jandarma Genel Komutanlığı Boyabat'ta yaşanan o olay hakkında açıklama yaptı

Jandarma Genel Komutanlığı Boyabat'ta yaşanan o olay hakkında açıklama yaptı


Geçtiğimiz günlerde Boyabat'ta Jandarma Trafik ekipleri'nin yol kontrolünde alkollü olarak durdurulan ve ekiplere hakaret eden kişi tepkilere sebep olmuş ,Türkiye'nin gündemine oturmuştu.Jandarma Genel Komutanlığı bu konuya ilişkin basın açıklaması yaptı.Yapılan basın açıklamasında;

  ''Sosyal medya ortamında, Jandarma Trafik timince durdurulan ve cezai işlem uygulanan bir araç sürücüsünün jandarma personeline yönelik olarak tehdit, hakaret ve küfür içerikli ifadelerinin bulunduğu görüntüler yer almıştır.
  Söz konusu olay, 3 Ocak 2020 tarihinde, Sinop ili Boyabat ilçesinde, rutin trafik kontrolü esnasında meydana gelmiştir.

  Görüntülerde yer alan şahsa, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddeleri gereği, sürücü belgesi iptal edildiği halde araç kullanmak, alkollü araç kullanmak, görüşü engelleyecek aksesuarı olan araç kullanmak suçlarından, 3.989 TL, araç sahibine ise zorunlu mali sorumluluk sigortası yaptırmamak , sürücü belgesi iptal edilen kişiye aracını kullandırmak suçlarından 2.605 TL idari para cezası olmak üzere toplam 6.594 TL trafik cezası kesilmiştir.
  Şahsın, görevini yapan Jandarma personeline hakaret ve tehdit etmesi üzerine durum derhal Cumhuriyet Savcısına bildirilmiş ve Cumhuriyet Savcısının talimatıyla  delillendirmek maksadıyla, şahsın davranışları kaydedilmiştir. Olayı müteakip şahıs hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği, trafik güvenliğini tehlikeye sokmak ve görevli memura tehdit, küfür ve hakaret suçlarından derhal adli soruşturma başlatılmıştır.
  Bahsi geçen şahsın, en ağır şekilde cezalandırılması için hukuki mevzuat çerçevesinde gerekli tüm yasal işlemler yapılmıştır.
  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
'' ifadelerine yer verildi.

-Boyabat Sesi

YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner95