Boyabat'ta, Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Boyabat'ta, Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Boyabat ilçesinde Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yıldönümü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yıldönümü etkinliklerinde İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar ve emniyet mensupları tarafından İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Belediye Başkan Vekili Nezli Coşkun, Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin ve Adli Yargı, Adalet Komisyonu Başkanı Sefa Maraşlı'yı makamlarında ziyaret edildi.

Etkinliklerde, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar ve emniyet mensupları tarafından Boyabat Şehitliği, şehit ve gazi aileleri ziyaret edilip, vefat etmiş olan emniyet mensupları için Kur'an-ı Kerim okunup, dualar edildi .

Çelenk Sunma töreni Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne İlçe Emniyet Müdürlüğü Çelenginin bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'ın okunuşu ardından Elif Nilay Vural isimli anaokulu öğrencisinin polis adlı şiirini okuması ve İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, tarafından ödüllendirilmesiyle sona erdi.

İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, haftanın önemiyle ilgili yaptığı açıklamada "Değerli meslektaşlarım, ülkemizin her köşesinde büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan, milletimizin huzur ve güvenliğini temin eden Türk PolisTeşkilatımızın 176. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun.

Bu uğurda kaybettiğimiz, yüreğimizde her daim yaşattığımız kahraman şehitlerimizi rahmetle, minnetle anar, acılı ailelerine sabır, yiğit gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilerim.

Kutsal meslekte yıllarını vermiş, mesleğe değer katmış kıymetli teşkilat emeklilerini saygıyla anarım.

Bu yüce oluşumun bir parçası olan fedakar polis ailelerini; kutlar, yürekli, cesur, özverili polis çocuklarını sevgiyle öperim. İyi ki varsınız.." ifadelerinde bulundu.

Polis Haftası nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden çok sayıda resmi ve özel kuruluş yetkilileri ve vatandaşlar polisleri kutlarken, Özel Boyabat Anlam Okulları2. Sınıf öğrencileri de hazırlamış oldukları Türk Bayrağı eserini İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar'a hediye ettiler.

Kutlamalara, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nihat Aydın, Belediye Başkan Vekili Nezli Coşkun, Askerlik Şubesi Başkanı Astsby Muhittin Şen, daire amirleri, sivil toplum temsilcileri ve diğer ilgililer katıldılar.

Mahmut Coşkun


Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 15:21
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner95