Boyabatlı öğrenci Türkiye birincisi oldu

Boyabatlı öğrenci Türkiye birincisi oldu

DİDAR AŞKIN AYRANCIOĞLU KARİKATÜRDE TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Ortak Akıl ve Dayanışma Derneği ( ORDAP ) tarafından gençlerde iyilik olgusunu geliştirmek ve gençlerin yeteneklerini sergilemelerine imkan tanımak amacıyla 12-28 yaş arası gençler arasında düzenlenen "İyilik" Temalı Ulusal Karikatür Yarışması’nda Birincilik Ödülü’nü Didar Aşkın Ayrancıoğlu kazandı.

Karikatürün yanı sıra Resim ve Hikaye dallarında gerçekleştirilen "İyilik" konulu yarışmaların ödül töreni 8 Nisan Perşembe günü İstanbul’da ORDAP dernek merkezinde gerçekleştirildi. Karikatür Birincilik Ödülü’nü dernek başkanı Fehmi Kaynar’ın elinden alan Didar Aşkın Ayrancıoğlu karikatüründe; sosyal medyanın insanları bağımlı hale getirerek boğduğu çağımızda sanatla, edebiyatla insanların kurtulmalarını işledi.

Babası Boyabatlı ünlü karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu ile ilkokuldan bu yana resim ve karikatür çalışan 15 yaşındaki Didar Aşkın’ın katıldığı ulusal ve uluslararası yarışmalardan çok sayıda ödülü bulunuyor. Halen Sinop Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi öğrencisi olan Didar Aşkın Ayrancıoğlu ödül olarak plaket+4000 TL kazandı. Karikatür yarışmasında İkincilik Ödülü’nü, Plaket+3000 TL; Bingöl’den 25 yaşındaki Felek Taş, Üçüncülük Ödülü’nü, Plaket+2000 TL; İstanbul’dan 18 yaşındaki Melek Hümeyra Erdoğan kazandı.

Karikatür, Resim ve Hikaye yarışmalarında ödül kazanan ve finale kalan eserler "İYİLİK" başlıklı bir kitapta toplandı ve törene katılanlara dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 10:36
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner95