Boyabatlı İrem Dünya üçüncüsü oldu

Boyabatlı İrem Dünya üçüncüsü oldu

Boyabatlı İrem Dünya üçüncüsü oldu

Eskişehir’de düzenlenen 12. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın Gençler Kategorisi’nde Boyabat Yaşar Topçu YBO’lu 11 yaşındaki İrem Su Satır “Dünya Üçüncüsü” oldu.

Bu yıl 12.’si yapılan ve konusu “Covid-19 ve Turizm” olan yarışmaya 64 ülkeden 704 çizer toplam 1324 eserle katıldı. 16 yaş ve altı çizerlerin katılabildiği “”Gençler Kategorisi’nde Boyabatlı ünlü karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu’nun Yaşar Topçu YBO’lu öğrencisi İrem Su Satır, “Dünya Üçüncülüğü”nü kazandı. Yarışmada Birincilik Ödülü’nü İstanbul’dan 13 yaşındaki Eren Göncüler kazanırken, Rusya’dan 16 yaşındaki Kirill Usachev de İkincilik Ödülü’nün sahibi oldu.

YBO’lu İrem Su, öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu ile karikatür ve resim çalışmaya bu yıl başladı. Koronavirüs salgınından dolayı çalışmaları kesintiye uğrasa da elinden geldiğince üretmeye çalışan İrem Su “Dünya Üçüncüsü” olarak ilk ödülünü de kazanmış oldu. İrem Su Satır ödül olarak; Dünya Üçüncülüğü kupasının yanı sıra Tatil ödülü (Sheraton İzmir, 5 gün, 2 kişi, Tam pansiyon) kazandı.

Yarışmanın Yetişkinler Kategorisi’nde ödül kazananlar ise şöyle belirlendi:

Birincilik Ödülü / First Prize - Efat AMJADIPOOR (İran / Iran)

İkincilik Ödülü / Second Prize- Ali RASTROO (İran / Iran)

Üçüncülük Ödülü / Third Prize- Stefaan PROVIJN (Belçika / Belgium)

Prof. Atila Özer Özel Ödülü /Professor Atila OZER Recognition Award -

Javad TAKJOO (İran / Iran)

Seçici kurul üyeleri: Bernard BOUTON (Fransa), Fehmi KÖFTEOĞLU (Türkiye), Ferzan ÇELİKKANAT (Türkiye), Halit KURTULMUŞ AYDOSLU (Türkiye), Jitet KUSTANA (Endonezya), Jordan POP-ILIEV (Makedonya), Kamil YAVUZ (Türkiye), Leila ALAIY (İran), Louis POL (Avustralya), Mehmet KAHRAMAN (Türkiye), Muhittin KÖROĞLU (Türkiye), Musa ALİOĞLU (Türkiye), Nazmi KOZAK (Türkiye), Paolo DALPONTE (İtalya), Raşit YAKALI (Türkiye), Seyran CAFERLİ (Azerbeycan), Vedat ZORLUER (Türkiye), Vicdan BULUNMAZ ÖZER (Türkiye).

-Boyabat Sesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif yağmur şeker
Elif yağmur şeker - 2 ay Önce

Bende boyabatliyim ve kremin kuzeniyim başarılar dilerim ireme hep mutlu ve başarılı olur

banner100
SIRADAKİ HABER

banner95