Boyabatlı Didar Aşkın '' Maarifin Yüz Akı '' Dergisinde

Boyabatlı Didar Aşkın '' Maarifin Yüz Akı '' Dergisinde

BOYABATLI DİDAR AŞKIN "MAARİFİN YÜZ AKI" DERGİSİNDE !

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan ve Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen iyi uygulama örneklerinin yer aldığı "Maarifin Yüz Akı" adlı dergide Boyabatlı lise son sınıf öğrencisi Didar Aşkın Ayrancıoğlu yer aldı.

Boyabatlı ünlü karikatürist ressam Aşkın Ayrancıoğlu’nun kızı Didar Aşkın Ayrancıoğlu Sinop Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi son sınıfında okuyor. Katıldığı ulusal ve uluslararası resim ve karikatür yarışmalarından çok sayıda ödülleri bulunan Didar Aşkın, bu başarılarından dolayı Maarifin Yüz Akı Dergisi'ne seçildi. Dergide Sinop’tan yalnızca Didar Aşkın bulunuyor.

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığınca yayımlanan Maarifin Yüz Akı e-Dergisi, Türkiye'de yenilikçi çözümler üreten, hayal gücü sınır tanımayan öğrenci ve öğretmenlere ait başarı hikâyelerini, fark yaratan proje çalışmalarını ve ilham verici uygulama örneklerini tespit etmek, görünür kılmak ve yaygınlaştırmak amacıyla hazırlandı.

Söz konusu çalışmaların seçim sürecinde Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı birimleri ile birlikte hareket edilerek toplamda 10 binin üzerinde iyi uygulama örneği incelendi. Bu inceleme sonucunda toplam 100 iyi uygulama örneği dergide yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2024, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115