Boyabat'ta Bilim ve Sanat Şenliği düzenlendi

Boyabat Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) tarafından yıl içerisinde sosyal bilimler, fen bilimleri, matematik ve görsel sanatlar alanlarındaki atölye çalışmalarında üretilen eserlerin sergilendiği Bilim ve Sanat Şenliği düzenlendi.

Boyabat'ta öğretmenler yemekleriyle yarıştı Boyabat'ta öğretmenler yemekleriyle yarıştı

Boyabat 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi salonunda düzenlenen etkinlikle yıl içerisinde sosyal bilimler, fen bilimleri, matematik ve görsel sanatlar alanlarında 13 stanta 73 eser sergilenerek danışman öğretmen ve proje üreten öğrenciler tarafından izleyicilere tanıtılıp, bilgilendirmede bulunuldu.

Serginin açılış öncesi bilgilendirme konuşması yapan Boyabat Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı Volkan Keskin, katılımcılara hoş geldiniz deyip, teşekkür ederek; "Öğrencilerin farklı yetenek alanlarını geliştirmeyi amaçlayan Bilim ve Sanat Merkezimiz, özel yetenekli öğrencilerimizi erken yaşta keşfedip genel yetenek, müzik ve resim alanında geliştirmeye odaklanmıştır. Proje çalışmaları, yarışmalar ve atölyeler sayesinde öğrencilerimize kendilerini geliştirme fırsatı verilmektedir.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 4.32.50 Pm

2022 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan merkezimize ilk günden itibaren ilgi ve desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Enver Yılmaz'a ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman Özkan'a ve tüm velilerimize teşekkür ediyoruz. Bu ilgi ve destekle öğrencilerimizin yıl boyunca ders ve atölye çalışmalarında yapmış oldukları etkinliklerde ortaya çıkarmış oldukları ürünler, gerek ulusal gerek uluslararası alanda katıldıkları yarışmaların, projelerin sergilendiği bilim şenliğine tekrardan hoş geldiniz.

Bu gün burada zamanımızın ve mekanın elverdiği ölçüde öğretmenlerimizin danışmanlığında öğrencilerimizin başrolde olduğu teknolojiden bilime, sanattan akademik çalışmalara kadar farklı alanlardaki proje ve çalışmalarımızı sizlerle buluşturacağız." dedi.

Konuşmanın ardından İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ayşenur Türkmen, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Çağrı Alperen, öğretmen ve öğrencilerin birlikte kurdele kesimiyle serginin açılışı yapıldı.

Kaymakam Yılmaz ve beraberindeki protokol üyeleri standlarda sergilenen eserleri inceleyip danışman öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldılar.

Bilim Şenliği gün içerisinde okullardan gelen öğretmen ve öğrencileri tarafından ziyaret edilip, sergilenen eserler hakkında bilgilendirildi.

Bilim Şenliği ürünlerinin sergilediği salonda ayrıca Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu'nun atölyesinde çalışan öğrencilerin "Bilim ve Sanat İnsanları" Portre  sergisi ve Uluslararası Aşık Veysel Portreleri sergilendi.  Bu sergilerde öğrencilerin yaptığı Aşık Veysel portreleri yerli ve yabancı ustaların eserleriyle birlikte sergilendi. Her iki sergide toplam 57 eser izleyicilere sunuldu.

Sergiye İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ayşenur Türkmen, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Çağrı Alperen, İlçe Emniyet Müdürü Mikail Özben, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Kızıltaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, öğretmen, öğrenciler ve veliler katıldılar.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 4.32.49 PmWhatsapp Image 2024 06 10 At 4.32.49 Pm 2Whatsapp Image 2024 06 10 At 4.32.45 PmWhatsapp Image 2024 06 10 At 4.32.43 PmWhatsapp Image 2024 06 10 At 4.32.37 PmWhatsapp Image 2024 06 10 At 4.32.29 Pm