Boyabat'ta cezaevleri için kitap bağış kampanyası başlatıldı

Boyabat'ta cezaevleri için kitap bağış kampanyası başlatıldı

Boyabat'ta cezaevleri için kitap bağış kampanyası başlatıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan "Ceza İnfaz Kurumlarına Kitap Bağışı" kapsamında "Bir Kitap, Bir Umut" mottosuyla Boyabat Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından, kitap bağış kampanyası düzenlendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan "Ceza İnfaz Kurumlarına Kitap Bağışı" kapsamında "Bir Kitap, Bir Umut" mottosuyla Ceza İnfaz Kurumları Kütüphaneleri için Boyabat Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından, 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 11.00'da Beyazıt Camisi önünde açılan standda kitap bağış kampanyası başlatıldı..

Kitap bağışı kampanyasına katılan İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, kendi yazmış olduğu 4. baskısı yapılan Sevda Durağı ve Eski Baston isimli hikaye  kitaplarını bağışlayarak, vatandaşları ve sivil toplum kuruluşu yetkililerini kampanyaya destek olmalarını bekliyoruz, dedi.

Kitap bağış kampanyasında basına açıklamada bulunan Boyabat Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, kitap bizleri içerisine hapsolduğumuz anlardan alıp özgürlüğün sonsuz dünyasında bir gezintiye çıkaran eşsiz bir yol arkadaşıdır, dedi.

Çetin açıklamasında, "Kamuoyunun bildiği üzere Adalet Bakanlığımız ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül’ün destekleriyle Ceza ve İnfaz Kurumlarımızın kütüphanelerini zenginleştirmek adına kitap bağışı kampanyası kapsamında bir işbirliği anlaşması ortaya konmuştur. Bu kapsamda Boyabat Cumhuriyet Savcılığı olarak Boyabat Ceza ve İnfaz Kurumunda yapılacak çalışmalar gerçekleştirilmiş ve kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

Kitap insanlık için tarihin her devrinde önemli bir materyal olmuş, gerek dünyevi gerekse dini inanışların yaşanış ve yayılış serüvenlerinde her daim en önemli unsur olarak varlığını sürdürmüştür. Bilgi toplumlarının vazgeçilmez kaynağı olarak gösterilebilecek kitaplar insanoğlunun yaşadığı anı aydınlatmakla kalmamış ona yeni dünyaların kapılarını da aralamıştır. 

Evet, her kitap yeni bir dünyadır aslında bizler için. Yaşadıklarımızın ve hayal ettiklerimizin iklimini yeşerten yepyeni bir dünya.
 Kitap bizleri içerisine hapsolduğumuz anlardan alıp özgürlüğün sonsuz dünyasında bir gezintiye çıkaran eşsiz bir yol arkadaşıdır. İyiyi, güzeli ve doğruyu gösteren son derece samimi ve candan bir yol arkadaşı. Hayal dünyamızı saran büyük duvarların ardını bizlere gösteren gerçek bir arkadaş.

Çeşitli sebeplerle Ceza ve İnfaz Kurumumuzda bulunan bireylere hayatta yer alan yanlışların bir karşılığı olduğu gibi iyilikler, güzellikler ve doğruluklar noktasında bizlere imkanlar sunan, yeni dünyalara kapı açan kitapların hayatlarında yer alabilmesi adına elimizden gelen gayreti göstereceğimizi bir kez daha yineliyorum. Kitapların bizleri alıp götürdüğü daha güzel yarınlara doğru her birinin severek ve isteyerek ilerleyeceğinden şüphem yok. 
 

Ceza ve İnfaz kurumumuzdaki bu ve benzeri çalışmaların bundan sonra da devam ettirileceğini ve çalışmaların kamuoyu ile paylaşılacağını yineliyor, saygılar sunuyorum." ifadelerine yer verdi.

Beyazıt Camisi önünde açılışı yapılan kitap bağışı standının 2 hafta süreyle devam edeceğini söyleyen yetkililer, vatandaşlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarının kampanyaya kitap bağışı yaparak destek olmalarını istediler.

Kitap bağışı standının açılışına Belediye Başkan Vekili Kadir Çeltikçi, Cezaevi Savcısı Serkan Karakoç, İlçeEmniyet Müdürü Ali Asker Bayar, Boyabat Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vekili Hüdaverdi Altuntaş, Vakıf Bank Müdürü Recai Kocatepe, Ziraat Bankası Müdürü Kadir Kendüzler, cezaevi personeli ve diğer ilgililer katıldılar.

Mahmut Coşkun


.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:55
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner95