Boyabat kapalı otopark girişi hatalı !

DESEK Mİ ACABA?

Epeyce bir süredir yerel sorunlara değinmekten kaçınıyorduk. Değindiğimiz zaman kalp kırıp, gönül gücendiriyoruz. Eleştirilerimiz de işe yaramıyor kalp kırdığımızla kalıyorduk. Bu gün rotadan çıkmaya mecbur kaldık. Sürçülisan edersek affola…

BOYABAT’IN EN BÜYÜK İHTİYACI

Daha önce birkaç kere değindik, Boyabat’ın en büyük ihtiyacı OTOPARKtır. Ana cadde kenarları da sokak araları da otopark olarak kullanılıyor ve gelip geçen arabalara sıkıntı oluyor. İLERİ toplumlar bu işi meskenlerin altlarını otopark yaparak bu sorunu çözmüşler. Biz sadece Boyabat olarak değil Türkiye olarak bu fırsatı kaçırmışız. Altında otopark yok diye bir apartmanı yıkmayı kimse göze alamaz.

Neyse…

Belediyemiz iyi bir iş yaparak kent meydanı olacak alanın altını otopark yaptı. Aslında iki kat olmalıydı. Ayrıca Belediye ve Kaymakamlık olacak olan yapının altı otopark değildir. Keşke o binaların altıda otopark olmalıydı. Otopark sadece meydanlık alanın altı ile sınırlı.

OTOPARK ALANININ GİRİŞİ HATALI

Otoparklar öncelikle işleyen caddelere hizmet sunar. Boyabat’ın işleyen caddesi Adnan Menderes Bulvarıdır. Otopark ihtiyacı en fazla bu caddededir.

Belediye otoparkı buraya mı açılıyor?

Hayır. Otopark arka tarafta, pek trafik olmayan Mezbaha caddesine açılıyor. Eskiden burası cadde değil, Mezbaha sokak idi.

Bu yazıyı okuyacak olanların büyük çoğunluğu ne demek istediğimi anlar.

Bu inşaat alanını binaları, meydanı, otoparkı acaba mimarlar, mühendisler mi planladı?

Otopark planlıyorsun ama otoparka girişi en zor, en sıkıntılı yere planlıyorsun. Bu planı kazmayı vurmadan önce aklı başında insanlar görüp incelemedi mi?

Arabasını Adnan Menderes Bulvarından süren bir kişinin arabasını bu otoparka sokabilmesi imkânsız değilse de imkânsıza yakın zordur. İşte bu yüzden insanlar arabalarını bu otoparka park edemiyor, cadde kenarına koyup ceza yiyorlar.

HİKÂYE BU KADAR DEĞİL

Pazartesi günleri Pazar alışverişi için Dörtyol’dan dönüp Mezbaha Caddesi yoluyla otoparka arabamı bırakıyorum. Alış verişi yaptıktan sonra geldiğim yoldan dönüyorum. Mezbaha Caddesi, cadde değil derken abartmıyorum. Bu sözüm ona caddenin bir yanın bir araba park ettiyse kalan boşluktan iki arabanın yan yana geçmesi mümkün değil. (Allah’tan çok fazla araba geçmiyor.) Karşıdan gelen arabaya ya yol vererek, ya da yol verdiğinde geçebiliyoruz.

İşte bu noktada memleketimizin trafiğini tanzim eden ilgililere bir ricamız var. Bu caddeye hiç değilse pazartesi günleri araçlar park edemesin. Arabasını buraya park edenler haftanın bir günü 50 metre, 100 metre ilerideki otoparkı kullansınlar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tema
tema - 2 yıl Önce

cok dogru bir konuya deginmissiniz. Bunlar nasil muhendis nasil mimar aklim hayalim almiyor. Sozde ankara'dan tecrubeli bir mimarlik sirketi yapmis bu projeyi!! Bu belediye cok civitti artik, isin ehli olmayan torpilli memurlar ile vatandaslara hep zorluk cikartiyorlar. cam teras, saat kulesi gibi sacma projelere milyonlarca para harcadilar. Ustune bu paralari belediyedeki hain memurlar kendi aralarinda paylastilar ve mutahhit param bitti deyip gitti isleri birakip. Sorun belediye'de. Balik bastan kokar. Bas neyse alt tabakadakiler de oyle.

banner115