Boyabat Hastanesi otopark sorunu

DEVLET HASTANESİ OTO PARK SORUNU

Boyabat 75 inci yıl Devlet Hasta hanesi yanına yeni bina yapılıp sağlık hizmetleri burada verilmek üzere 2018 yılı yaz mevsiminde buraya taşındı. Binanın yapılış konumuna göre hastaların binaya ulaşmalarından varış yolu yokuş durumuna geldi. Hatta hayli dik çok kar ve buzlanma olsa arabaların bile çıkışını engelleyecek şekilde yapıldı.
Binanın yapıldığı tarihte Hasta hane yolunun yanlış yapıldığı şeklinde söylentiler bile olmuştu. Bugün Boyabat devlet hasta hanesinde gerçekten oto park sorunu var ve bu sorunda bir seneyi aşkın bir zamandır giderilemedi, nedense bekliyor. Bina çevresine uygun düşecek kullanım alanı olarak değerlendirme yapılmayıp yan boşluğa dolgu
malzemesi döküp üzerine beton atılarak park yeri yapıldı. Tecrübeli bir mühendis olsaydı bu gün bunları yaşamazdık. Dolgu yapılan yer iki katlı oto park yapılabilir kalkın girişi de o taraftan olur dik yokuş çıkılmazdık. Hasta hane oto garımız çökme yarılma gibi tehlike sinyalleri verince şimdi kullanılmıyor, bant çekildi yapılması bekleniyor. Acil servisin önü dar hemen hastayı bırakıp terke edeceksin dik yokuş çevresinde park etmeye çalışacaksın orada doluysa diğer Hasta hane bahçesine gideceksin.
Sağlık gibi önemli bir konuda ihtiyaçların ve önlemlerin ivedi alınmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Muayene olmaya yaya giden bir hasta yokuşu çıkarken zorlanıyor. Astım olan var yaşlısı var Bilindiği gibi teknik hızla ilerliyor İstanbul görmüştüm gayet te yerinde olmuş. Çamlıca camisine ulaşmak için aşağıdan cami avlusuna kadar yürüyen bant yapılmış yorulmadan çıkıyorsun Boyabat devlet hastahanesi çıkan yokuş yol kenarına bir çıkış bir iniş yürüyen bant konulsun. Çok yerinde bir hizmet olacaktır. Siyasilerimizden Sayın Vekilimiz Nazım MAVİŞ beyden ve ilçemiz sorunlarını takip eden AKP ilçe başkanı Sayın Mustafa YAYLAOĞLU kardeşimizden Hasta hane oto park sorununa bir çözüm getirilmesini konusunu Boyabat halkı adına bekliyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
saffet
saffet - 3 ay Önce

dogru konulara parmak basmissiniz ama yanlis insanlardan yardim talebinde bulunmussunuz cunku onlar bu konularda isin ehli olsalardi zaten bastan boyle hatali carpik bir projeyi kabul etmemeleri gerekirdi.

banner112

banner114