Karadeniz; “Düne göre tedbirlerimizi arttırmalıyız”

Karadeniz; “Düne göre tedbirlerimizi arttırmalıyız”

Karadeniz; “Düne göre tedbirlerimizi arttırmalıyız”

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sağlık Bakanlığınca yayınlanan Covid-19 risk haritasında Sinop'un çok yüksek riskli olarak görünmesi üzerine açıklamalarda bulundu. Karadeniz; “Düne göre tedbirlerimizi arttırmalıyız” dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ili için açıklanan Kovid-19 risk haritasına göre Sinop, kırmızı renkle çok yüksek riskli illerden biri olarak duyuruldu. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz yaptığı yazılı açıklamayla Sinoplu vatandaşlarına tedbirli olmalarını rica etti.
Karadeniz açıklamasında;'' Açıklanan risk haritasına göre kentimiz çok yüksek riskli iller arasında görülüyor. Virüsün yayılım hızını da göz önünde bulundurduğumuzda hem yöneticilerimize hem de her bir Sinoplu hemşehrimize büyük sorumluluk düşüyor. Bugün düne göre tedbirlerimizi daha da arttıralım. Kalabalık ortamlara girmekten kaçınalım, mümkün olduğunca evlerimizde kalalım. Misafir kabul etmeyelim, ziyaretleri erteleyelim. Maske mesafe ve hijyen kurallarına riayet edelim'' dedi. 

Sözlerinin devamında yeni normalleşme ile birlikte kısmen açılan okullara değinen Karadeniz;'' Milli Eğitim Bakanlığınca verilen kararla anaokulu ve liselerde kısmi sınıflarda yeniden yüz yüze eğitime başlandı. Virüsün özellikle ilimizde bu kadar yükseldiği günlerde yöneticilerimize, öğretmenlerimize öğrenci ve velilerimize büyük rol düşüyor. Öğrencilerimiz maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında bilgilendirilmeli, onların mümkün olduğu en az teması sağlayabilme adına çalışmalar yürütülmelidir. Aileler çocuklarını süreç hakkında bilgilendirerek, onlara hem okul içerisinde hem de evde dikkat edecekleri hususlar hakkında öğretilerde bulunmalıdır. Tedbirle ve ancak toplumsal bilinçle bugünleri atlatabiliriz'' cümlelerini kullandı. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95