Boyabat ilçesinde "Dinamik Denetim Süreci" uygulamaları hız kesmeden devam ediyor

Boyabat ilçesinde "Dinamik Denetim Süreci" uygulamaları hız kesmeden devam ediyor

İçişleri Bakanlığının genelgesiyle yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında Boyabat ilçesinde oluşturulan ekipler "Dinamik Denetim Modeli" uygulaması gerçekleştirdiler.

İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin başkanlığında oluşturulan ekipler ilçe merkezindeki restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane gibi yeme içme yerleri ile kahvehane ve kıraathane gibi umuma açık işyerlerinde kurallara uyulup uyulmadığını denetleyip, esnafların çalışmalarıyla ilgili bilgi aldılar.

Kaymakam Mehmet Nuri Çetin, sokaktaki vatandaşlarla da görüşüp, sohbet ederek, kurallara uydukları için teşekkür edip, sabırla ısrarla kurallara uymaya devam edin, bu birliktelikle salgının üstesinden geleceğiz, dedi.

Çetin Boyabat Sesi muhabirine yaptığı açıklamada "Gerçekleştirdiğimiz denetimlerde gördük ki esnafımız ve sokaktaki vatandaşımız kurallara harfiyen uyuyor. Halkımıza ve esnafımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Özellikle ev gezileri, vefatlardan sonra taziye ziyaretleri ve yemek ikramları Covid-19 salgınına karşı mücadelemizde bize zarar veriyor. Bunlar zaten yasak, ama bazı vatandaşlarımız, özellikle dışarıdan gelen vatandaşlarımızın bu tür davranışları sonucunda acı olaylar yaşadık ve  bundan dolayı birkaç vakamız oldu. Bunun dışında Boyabat halkı tüm kurallara uyuyor. Tüm Boyabat halkımıza teşekkür ederiz. Bu dikkat ve duyarlı davranışla inşallah vakaların üstesinden geleceğiz. Herkese teşekkür ederiz." ifadelerinde bulundu. 

Denetimlere Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nihat Aydın ve diğer ilgililer katıldılar.

Denetimlerin hız kesmeden sürülmesiyle birlikte İlçe Kaymakamlığı tarafından koronavirüsle mücadele kapsamında hazırlanan duyuru metni, belediye hoparlörlerinden kısa aralıklarla ilan ediliyor, ilanda ;

"Kıymetli vatandaşlarımız; Salgın nedeniyle kontrollü normalleşme dönemindeyiz. Hayatımızın her alanının normalleşmesi için tüm kurallara uymalıyız. Sağlığımız için hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. İnşallah birlikte başaracağız." duyurusu yapılıyor.

Mahmut Coşkun 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2021, 17:30
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner95