Boyabatlı hemşire evde bakım firması kurdu

Boyabatlı hemşire evde bakım firması kurdu

Boyabatlı genç hemşirenin hedefi büyük

Boyabat'ta girişimci bir hemşire tarafından açılan özel firma, il genelinde evde bakım, refakat ve temizlik hizmeti vermeye başladı. Genç hemşirenin hedefi Sinop'ta bir huzurevi açmak. 

Boyabat'ın ilk Özel Uzman Hemşiresi 22 yaşındaki genç girişimci Eda Nur Öztürk'ün sahibi olduğu firma il genelinde evde bakım, refakat ve temizlik hizmeti veriyor.   

Asıl hayalinin Sinop'ta bir huzurevi açmak olduğunu belirten Hemşire Eda Nur Öztürk, böylece başta çocuk ve kadınlar olmak üzere evsiz, şiddet gören bireylere sahip çıkmak istediğini söyledi. 

BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ

Öztürk: "Aslen Sinop Boyabatlıyım. 22 yaşındayım. Boyabat Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde lise 3'e kadar okudum. Lise 4'te Ankara Halide Edip Sağlık Meslek Lisesinde okudum ve okul birinciliği ile mezun oldum. Sonrasında 2 sene huzurevinde çalıştım. Bunun yanında hiç durmadan yaşlı bakımı, hemşirelik hizmetleri, refakat hizmetleri için evlere veya hastaneye gidiyordum. Huzurevinden çıkınca tamamıyla kendi işime odaklandım. Bir süre Ankara'da hemşire, bakıcı ve temizlik personeli yönlendirme işine devam ettim. Sonra memleketime dönmeye ve burada devam etmeye karar verdim. 

TEK HAYALİM VAR
Aslında benim hayalim hatta amacım Sinop'a bir huzurevi açıp oradan gelen ücret ile bir kültür merkezi yaptırarak Türkiye genelindeki evsiz, şiddet gören vb. çocuk, kadın, erkek hepsini orda toplayarak el becerilerini geliştirmek, meslek sahibi yapmak istiyorum. Bunun için 2-3 senedir finansör aradım ama bulamadım. Bende en son kendim evde bakım, hastane refakat ve temizlik hizmetlerine memleketimde devam ettirerek küçükten başlamayı tercih ettim" dedi.

Boyabat merkezli olarak kurulan firma ile isteğe bağlı yatılı veya gündüzlü, alanında uzman hemşire, bakıcı ve temizlik personeli ile Sinop ve 9 ilçede hizmet verdiklerini anlatan Eda Nur Öztürk, "Kadromuzda uzman personelimiz yer alıyor. Personellerin hepsine bir süre eğitim verilmekte ve uzmanlaştırılmakta. Baktığımız her yaşlıya anne - babamıza bakar gibi, her çocuğa ise kardeşimiz veya çocuğumuz gibi bakıyoruz" diye konuştu.

Adwortial

-Vitrin Haber

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞUAYYİP DEMİRCAN
ŞUAYYİP DEMİRCAN - 2 ay Önce

HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH HEDEFİNE ULAŞIRSIN KIZIM

Aslı
Aslı - 2 gün Önce

Ilk uzman hemsire derken neyi kastettiniz? Kıymetli meslektasım hangi lisans programından mezun olup, hangi anabilim dalında yuksek lisansını tamamlayarak uzman unvanını aldı? Kullanılan unvanlara haber yaparak dikkat etmenizi rica ediyor, meslektasımı tebrik ediyorum.

banner100
SIRADAKİ HABER

banner95