Boyabat'ta muhtarlar Covid-19 hakkında bilgilendirildi

Boyabat'ta muhtarlar Covid-19 hakkında bilgilendirildi

Boyabat'ta muhtarlar Covid-19 hakkında bilgilendirildi

Boyabat'ta Kaymakamlık İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Boyabat'ta mahalle ve köy muhtarları Covid 19 Pandemisiyle mücadele kapsamında bilgilendirildi.

Sinop'un Boyabat ilçesinde Covid- 19 ile mücadele kapsamında mahalle ve köy muhtarlarına yönelik 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi Konferans salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Boyabat İlçe Kaymakamlığı Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programda aşılamanın öneminden bahseden İlçe Sağlık Müdürü Bekir İnebeyli ve Boyabat Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doktor H.Kübra Temirkaynak sunum gerçekleştirdiler. Sunumda Boyabat Devlet Hastanesi'nde Covid 19'dan yatan ve aşısız kişilerin röntgen filmleri gösterildi. Aşısız hastaların Covid-19'u atlatmadaki zorluğundan bahseden Doktor H.Kübra Temirkaynak Covid 19'un daha hızlı yayılmasına neden olan omicron varyantı hakkında da bilgi verdi. 

Temirkaynak konuşmasında ;'' Hastalığınızın gidişatını kişisel sağlık durumunuzdan tutun, genetiğinize kadar birçok faktör etkileyebilir. Hastalıkta son dönemde görülen belirtiler ; Ciddi ve yaygın bir halsizlik , elinizi kaldıramayacak kadar halsizlik, 40 dereceyi bulan ateş ve titreme  zonklayıcı baş ağrısı, kuru veya hafif balgamlı öksürük , abartılı olmayan burun ve geniz akıntısı.

Bu varyantta tat ve koku kaybı pek olmuyor bu yüzden de soğuk algınlığı ve grip ile karıştırılıyor. 

Aşılama hayati önem taşımakta.Aşılar daha çok bir okul gibidir bağışıklık sistemimizin Covid eğitimini geliştirecek güvenli çevreler gibi... İlk doz , temelleri atacak ilkokul eğitimi, İkinci ve üçüncü dozlar ise bağışıklık sistemimizin ortaokula ve üniversiteye gönderip bilgisini büyük ölçüde derinleştirmek gibi. '' dedi.

Programa Boyabat İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, İlçe Sağlık Müdürü Doktor Bekir İnebeyli, Boyabat Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. H.Kübra Temirkaynak mahalle ve köy muhtarları katıldılar.

-Boyabat Sesi


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
x
x - 9 ay Önce

x muhtar: Hayırdır ağalar niye ağzınızda peştamal var .d

köle olmayaxağız
köle olmayaxağız - 9 ay Önce

1.2.3.4.5.6 doz ve çip deseydiniz daha iyi olurdu hani 1 doz yüzde 99 koruyordu tutmadımı

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114