Boyabat'ta "Şiir Dinletisi ve Söyleşi" Düzenleyen Şairler Boyabat'a Hayran Kaldılar

Boyabat'ta "Şiir Dinletisi ve Söyleşi" Düzenleyen Şairler Boyabat'a Hayran Kaldılar


Boyabat'ta "Şiir Dinletisi ve Söyleşi" Düzenleyen Şairler Boyabat'a Hayran Kaldılar

Boyabat ilçesinde "Şiir Dinletisi ve Söyleşi" düzenleyen Adını Aşan ve Tadını Aşan şiir kitaplarının yazarı Şair Songül Altınkaynak, Merhum Şair Cemal Safi'nin öğrencisi ve mağdur aşkların şairi adıyla anılan Levent Yılar, radyo programcısı Hasan Melih Koşar, Boyabat'ın tarihi Ortaçarşı'nı ve ünlü Boyabat Kalesi'ni ziyaret ettiler.

Boyabat'ı çok sevdiklerini, tarihi Ortaçarşı ve özellikle Boyabat Kalesi'nden çok etkilendiklerini anlatan misafir şairler Boyabat Kalesi'nin Türkiye'nin ilk 5'e girmesinin tesadüfi olmadığını söylediler.

Merhum Şair Cemal Safi'nin öğrencisi ve mağdur aşkların şairi adıyla anılan Levent Yılar Boyabat Sesi'ne yaptığı açıklamada "Bizi Boyabat'a davet eden Sayın Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı'ya, İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy'a, İl Emniyet Müdürümüz Ercan Dağdeviren ve bizi izlemeye gelen tüm şiirseverlere teşekkür ediyorum. Boyabat'ı çok sevdim. Boyabat'a aşık olup gidiyorum. Boyabat insana şiir yazdırır." diyerek 80'li yılları anımsatan şiirini okudu. Şiiri dinleyen arkadaşlarının gözlerinin dolarak dinledikleri bu şiirin videosunu sitemiz okurlarının da zevkle izleyeceklerini umuyoruz.

Gazetemiz Boyabat Sesi adına Adını Aşan ve Tadını Aşan şiir kitaplarının yazarı Şair Songül Altınkaynak'la kale surlarında söyleşide bulunan  radyo programcısı ve modöratör Hasan Melih Koşar şöyleşide Boyabat'ın ne kadar güzel ve tarihi bir şehir olduğunu, Boyabat Belediyesi'nin ilk kez bir şiir dinletisi gecesi düzenlediğini ve inşallah devamını da olacağını umduklarını belirtip Başkan Çakıcı'ya teşekkür etti. 

Şair Songül Altınkaynak, Hasan Melih Koşar'ın sorularını yanıtlarken Belediye başkanı, ilçe kaymakamı, il emniyet müdürü ve belediye kültür müdürüne gösterdikleri ilgi ve yakınlıkları teşekkür etti. Boyabat'ın şiir yazmak isteyenlerin ilham kaynağı çok güzel yer olduğunu söyleyen Altınkaynak "Ben Van'lıyım, Van'da da kale var ama bu kalenin ayrı bir havası var. Kaleye içerden girip, dışarıdan çıkmak ta ayrı bir güzellikti."

Misafir sanatçılar kendilerini ağırlayan Menteş Otel'den çok memnun kaldıklarını da ifade edip, ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ettiler.

Tüm röporj ve konuşmaları yukarıdaki video görüntülerinden izleyebilirsiniz.

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115

banner124