İcra Dairesi 2017/764 Esas

İcra Dairesi 2017/764 Esas

İcra Dairesi 2017/764 Esas

T.C.
BOYABAT
İCRA DAİRESİ
2017/764 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi ,niteliği,kıymeti,adedi,önemli özellikleri :
1 NOLU TAŞINMAZIN
Özellikleri  : Sinop İl, Boyabat İlçe, 146 Ada,33 Parsel, Kumluk Mahalle/Köy,Çorak Sokak Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm
Gayrimenkulün Tapu Kayıt Bilgileri :
Sinop İli Boyabat İlçesi Kumluk Mahallesi 146 ada 33 numaralı parselde Bahçeli A Blok 6 Katlı ve B Blok 7 Katlı Kagir Apartman niteliğinde tapuya kayıtlıdır.Parselin alanı 1.592.89 m2’dir. Parsel üzerinde bodrum,zemin ve 4 normal kattan oluşan iki adet betonarme bina bulunmaktadır.Taşınmaz bu betonarme binalardan B Blok 1. Bodrum katında yer alan 6 nolu bağımsız bölümdür. Arsa payı 24/1176 dır. 6 nolu bağımsız bölüm Daire niteliğindedir. Tam hisse olarak tapuda kayıtlıdır.
Kumluk Mahallesi Çorak Caddesi Nüket Apartmanı No: 21 adresinde kayıtlıdır.
Gayrimenkulün Nitelikleri:
Bina bodrum,zemin ve 4 normal kattan oluşmaktadır. 6 nolu bağımsız bölüm meskendir. 3 oda,salon,mutfak, wc ve banyo  bulunmaktadır. Alanı 90,00 m2 dir. Pencereleri pvc dir. 17 Nolu kömürlük eklentilidir.Bina yıpranma payı %25 tir.
Gayrimenkulün Değerini Etkileyen Faktörler :
146 ada 33 nolu parsel şehir merkezindedir. Çevresinde yoğun çok katlı konutlar bulunmaktadır. Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 5 Kat Ayrık Nizam Konut Alanına Tahsislidir.
Gayrimenkulün Değeri :
Taşınmazın kullanılan malzemeleri,özellikleri,bulunduğu mevki,konumu,niteliği ve niceliği,şehir merkezine uzaklığı,alım satım rayiçleri dikkate alınarak yapı ve arsa toplam bedeli 60.000,00 TL olarak belirlenmiştir.

Yüzölçümü    :     90 m2
Arsa Payı    :    24/1176
İmar Durumu     :     Taşınmaz Her Türlü Belediye ve Hizmetlerinden Faydalanmaktadır.5             Kat Ayrık Nizam Konut Alanına Tahsislidir.
Kıymeti    :     60.000,00 TL 
KDV Oranı    :     %1
Kaydındaki Şerhler    :Tapu Kaydındaki Gibidir
1.Satış Günü    :    04/09/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
2.Satış Günü    :    11/10/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış yeri    :    Boyabat Adalet Sarayı Giriş Katı Yemekhane Salonu Boyabat / SİNOP
Satış Şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır.Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esastis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin. Tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat maktubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir,alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Damga vergisi ,KDV ,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı,taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir.İhaleye katılıp daha sonra ihale bedeleni yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır.İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark varsa öncelilkle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname,ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açıl olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/764 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Sayın yetkililer bu şehitliğin önü neden kamyon parkı olmuş öyle.şehitlerimize saygı lütfen. yetkililer bu işe acil çözüm bulmalı saygılar.

Recep
Recep - 2 yıl Önce

Görüntü güzel müzik çok gürültülü olmuş.

SIRADAKİ HABER

banner96

banner95