ALİ ÇÖPCÜ’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

ALİ ÇÖPCÜ’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

ALİ ÇÖPCÜ’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Ak Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında hain Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen 15 Temmuz menfur silahlı darbe girişimin, Aziz Türk milletinin sarsılmaz iradesi ve dirayetli duruşuyla bertaraf edildiğini belirten Ali Çöpçü, şu ifadeleri kullandı:

15 Temmuz 2016’da hain Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimini milletimizin evlatları ellerinde şanlı bayrağımız ile meydanlarda, sokaklarda canları pahasına, eşsiz bir destan yazarak durdurmuş; istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkarak, ikinci bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi vermişlerdir.

Aziz milletimizin Dünya Demokrasi Tarihine kanıyla, canıyla yazdığı 15 Temmuz Demokrasi Destanı, hafızamızdan asla silinmeyecek kadar büyük bir öneme sahiptir. 

O gece Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti ve dik duruşu, kahraman milletimize umut ve cesaret vermiş, meydanlara akın eden milyonlarca vatan evladı, canı pahasına ülkesini hainlere teslim etmemiştir.

O gece Sinoplu hemşerilerimizin de vakur ve kararlı duruşu tarihimizin her anında şükran ve minnetle anılacaktır. 

Gürleyen topların ve tankların sesini tekbirleriyle bastıran, üzerlerine açılan ateşe rağmen, korkmadan, yılmadan duraksamadan şehadete yürüyen bu necip millet, 15 Temmuz gecesi tarihi yeniden yazmıştır.

Milletimizi, devletimizi, demokrasiyi, cumhuriyeti, Türkiye'nin aydınlık geleceğini yok etmek isteyen hainler ise, bunun hesabını hukuk önünde en ağır şekilde ödemeye devam edeceklerdir.

Şimdi bizlere düşen en büyük görev; şehitlerimizin kanlarıyla suladığı bu cennet vatanı, hak ettiği noktaya taşımak ve güçlü hedeflerle buluşturmaktır. 

Sayın Başkanımızın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde, 24 Haziran'da milletimizin gerçekleştirdiği büyük dönüşümün neticesinde, Türkiye'miz karalı adamlarla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine bir bir ulaşacaktır.

Bu dileklerle, 15 Temmuz destanımızın yıl dönümünde, cennet timsali ülkemizi bizlere vatan yapan tüm şehitlerimize Allah’dan rahmet, geride bıraktıkları ailelere Sabr-ı Cemil niyaz ederken, bu uğurda gazi olan kardeşlerimize hayırlı uzun ömürler temenni ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95