Boyabat'ta altyapıyı güçlendirici hizmetler hız kazandı

Sinop'un Boyabat ilçesinde yol ve kaldırımlar ile su ve kanalizasyon sistemleri yenilenerek daha sağlıklı bir altyapı çalışmaları aralıksız sürdürülüyor..

Boyabat Belediye Başkanı Hüseyin Coşar Boyabat Sesi muhabirine konuyla ilgili yaptığı açıklamada ilçedeki cadde ve sokakların ekseriyetinin yenileme çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

Başkan Coşar, "Şu an Yenimahalle Gogog Deresi Sokağındaki bozuk durumdaki parke taşları tamamen kaldırılıyor yerine petek parke taşları döşüyoruz. Buradaki yaya kaldırımlarını da 10-15 gün içerisinde tamamen yenileyeceğiz.

Cengiz Topel İlkokulu çevresindeki kanalizasyon sistemlerini tamamen yeniledik. Çeltik fabrikaları bölgesi üzerindeki ana caddedeki kanalizasyon sistemlerini de yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Kanalizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bu mahalledeki 7 bin 500 metrekare alana kilit parke döşeme çalışmalarımız başlayacak. Esentepe ve Yıldız mahallelerimizde park ve bahçe çalışmalarımız devam ediyor. Çakıroğlu mahallemizdeki sathi kaplama çalışmaları için de gerekli malzemeler alındı. Havaların düzelmesiyle birlikte çalışmalar başlayacak" dedi.

Coşar, Boyabat'ın şehirler arası yol olarak kullanılan Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki yaya kaldırımlarının büyük bir bölümünü baskı beton yaya kaldırımı olarak yenilediklerini, geriye kalan bölümleri de en kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi.

Başkan Coşar, inşaatı yarım kalan Kırkkızlar Cam Teras'ın inşasının devamı için en geç bir ay içinde ihalesi yapılacağını da ifade etti.

Doğalgaz çalışmaları Nisan ayında yeniden başlıyor

İlçede doğalgazın henüz gelmediği Gökdere ve Zincirlikuyu mahallelerindeki doğalgaz ihalelerinin de gerçekleştiğini söyleyen Coşar, müteahhit firmanın en geç 2023 Nisan ayı başlarında doğalgaz borularını döşemeye başlayacağını ifade etti.