Boyabat'ta Dolmuşçular Kooperatifi genel kurulu yapıldı

Boyabat'ta Dolmuşçular Kooperatifi genel kurulu yapıldı

Boyabat'ta Dolmuşçular Kooperatifi genel kurulu yapıldı

Boyabat ilçesinde S.S. Nolu Merkez Esentepe Çamlıca Daylıkırı ve Tekke Köyleri arası Minibüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 2022 yılı olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Sinop Üniversitesi Boyabat Yerleşkesi önündeki kooperatif lokalinde gerçekleşen genel kurul, bakanlık temsilcileri Tahsin Erdinç Ercan ve Funda Altay'ın gözetiminde açılış ve yoklamanın ardından oy birliğiyle seçilen divan başkanı Harun Tamar'ın başkanlığında yapıldı.

25 üyesi bulunan kooperatifin genel kurulunda yönetim ve denetim, bilanço, gelir gider raporlarının okunuşu, 2023 tahmini bütçesinin görüşülerek oy birliğiyle kabul edilmesi ardından dilek ve temenniler görüşüldü.

Kooperatif başkanı Bekir Hazer, genel kurula katılımları için üyelerine teşekkür ederek "Buradan kamuoyuna, sürücü ve vatandaşlarımıza özellikle duyurmak istiyorum, dolmuş duraklarına park eden özel araçlar yüzünden yolcu almakta sıkıntı çekiyoruz.

Hem bizler, hem de yolcularımız mağduriyet yaşıyor. Ayrıca hiç bir hakkı ve hukuku olmamasına rağmen dolmuş duraklarından yolcu alan korsan araçları da uyarıyorum. Aynı şekilde resmi taksi sürücüleri de dolmuş duraklarında bizleri bekleyen yolcuları alarak ekmeğimizle oynuyorlar. Her gün yüz yüze bakıyoruz. Lütfen birbirimize ve hukukumuza saygılı olalım." ifadelerinde bulundu.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2023, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124