Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat’ta seçim bürosunu açtı.

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat’ta seçim bürosunu açtı.

Cumhuriyet Halk Partisi Boyabat’ta seçim bürosunu açtı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Boyabat Dörtyol’da bulunan Seçim Bürosu düzenlenen programla açıldı.

Açılışa CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz, İl Başkanı Avukat Aykut Cem Yalçınkaya, İl Kadın Kolları Başkanı Esin Tümer, Sinop CHP Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, Durağan CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Eker, Saraydüzü CHP İlçe Başkanı Tayfun Çuhadaroğlu, il ve ilçe yönetimi, merkez ilçe kadın kolları, partililer ve Boyabat halkı katıldı.

CHP Boyabat İlçe Başkanı Hülya Fadime Çelik, açılış konuşmasında " Bizler ülkemizdeki, Boyabat'ımız daki tüm sorunların farkındayız; yoksulluğu bitireceğiz diyenle, yolsuzluğu tavan yaptırdı, yasakları bitireceğiz diyenler, korku ülkesi inşa etti. Hukuk bitti, adalet bitti. Hakkaniyet, liyakat bitti. Emekliler açlık sınırının altında yaşıyor. Ülkeyi Suriyeliler, göçmenler istila etti. Kendi ülkemizde yabancı olduk. 

Hanönü’de ki bakır madeninden Gökırmak’a asbest karışıyor. Ova boyunun çeşmesinden zehir akıyor. Köprücük köyünde, elek dağı mevkinde altın madeni kurulacak. Suyumuzda siyanür, havamızda, topragımızda siyanür olacak. Bizi ölmeden mezara gömecekler.’’ dedi.

Daha sonra konuşan Boyabat Belediye Başkan adayı Ayşe Melek Günal ise şu ifadelerde bulundu ;

‘’Halktan yana, yoksuldan yana, garibandan yana,  ezilmişten yana bir belediyecilik uygulayacağız.  Ranta değil halktan yana sosyal belediyeciliği  getireceğiz. 1994'den 2004'e kadar Boyabat'ı kimin  yönetemediğini Boyabat'ın içindeki çok değerli arsaların kim tarafından kimlere satıldığını biliyoruz.

2004 den 2024 yılına kadar Boyabatımızı yöneten anlayışın yapmaya çalıştığı bir türlü bitiremediği ucube yapıları görüyoruz. Belediyenin dükkanlarının kimlere verildiğini biliyoruz. Dün bizim gibiyken bugün Karun olanları görüyoruz. Bu düzen böyle gitmez. Boyabat'ımız 31 Mart günü gereken cevabı verecektir. Bizler rant için değil, adam kayırmak için değil, hizmet için geliyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sinop Belediyesi yanımızda. Boyabat için birlikte çalışacağız. Birlikte güçlüyüz, birlikte başaracağız bize inanın.‘’ dedi.

- Boyabat Sesi

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2024, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115