Adem Işık Boyabat İyi Parti’den belediye başkan adayı olduğunu açıkladı

Adem Işık Boyabat İyi Parti’den belediye başkan adayı olduğunu açıkladı

Adem Işık Boyabat İyi Parti’den belediye başkan adayı olduğunu açıkladı

Sinop’un Boyabat ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde İyi Parti’den belediye başkanlığı için ilk aday İlçe Başkanı Adem Işık oldu. Yaptığı yazılı açıklamayla adaylığını duyuran İnşaat Mühendisi Adem Işık hazırladıkları projelerle Boyabat’ın hakettiği seviyeye ulaşacağını ifade etti. Işık açıklamasında şu ifadelere yer verdi ;

‘’ Sevgili dostlarım, arkadaşlarım, hemşerilerim. 1991 Boyabat doğumluğum. İlköğretimimi Hamittekin İlk öğretim okulunda ve liseyi Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2009 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünü kazandım.  2013 yılında inşaat mühendisliği bölümünü bitirdiğimden beri Boyabatta mühendislik-müteahhitlik alanında hizmet yürütmekteyim.  

Boyabatımızda 2019 yılı yerel seçimlerinde belediye meclis üyeliğine seçilmem ile başladığım hizmetime şimdi Boyabat Belediye Başkan Adayı olarak devam ediyorum. 

Rabbim belediye meclis üyeliğimizi alnımızın akı ile bugüne kadar yürütmeyi nasip etti. Boyabat'ın, Boyabat halkının hakkını mecliste elimizden geldiğince savunduk, koruduk. Belediye personelini savunduk. Belediye meclisinin bazı önemli konularını sizlerin de takip edebilmesi için gündem maddelerini sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık ve mecliste canlı yayınlarımız ile önemli konuları sizlerin de izlemesini sağladık. Yeri geldi kavga ettik yeri geldi  hep beraber Boyabat'ın geleceğini oyladık. 

Bugünden itibaren Belediye Başkan Adayı olarak yolda olacağım. Boyabat'ın artık fen kuralları ile teknik bir ekiple yönetilmesi gerektiğini düşünüyor ve bunun için projelerimizi hazırlıyoruz. 

‘’Bizim Hayal Ettiğimiz Boyabat ’’ projemizle Boyabatımız hak ettiği seviyeye ulaşacak, hak ettiği değeri görecektir. Yeni iş sahaları, yeni imar, yeni alt yapı, yeni içme suyu hattı, katı atık tesisinin işletilmesi, memurlarımızın sabah 8,00-17,30 saatleri arasında çocuklarını bırakabilecekleri kreşler inşa etmek, hayvan barınaklarını geliştirerek sokak hayvanlarını korumak ve sokakları başıboş hayvanlardan korumak gibi daha nice projelerimizi 3 boyutlu olarak sizlere görsellerini sunacağız. Boyabatımızı yaşanılabilir en iyi kentler arasında görmek istiyoruz. Bunun için gerek imarını düzelterek  gecekonduların bulunduğu bölgeler, kaçak yapılar gibi kısımlarda deprem riskini göz önünde bulundurarak büyük çapta bir kentsel yenileme düşünüyoruz. Yenileme diyorum çünkü bu projemizde belediyeye maliyet değil gelir getirici etkisi olacak şekilde yapacağız. Hem arsa sahipleri, hem yerel müteahhitler, hem şehir kazanacak. Kazan Kazan yöntemi adını verdiğimiz bu sistemde Camikebir mahallesinin bazı kısımları, Yenimahalle, Esentepe mahallesi, Zincirli kuyu mahallesi büyük önem taşımaktadır. 

Biz Boyabat'ımızın hangi sokağında çukur var, hangi  mahallesi sel etkisi altında, hangi mahallede huzur eksik, hangi mahallenin neye ihtiyacı var biliyoruz. Bu şehirde yaşıyor, memleketimizin menfaati için 11 yıldır bu şehre hizmet veriyoruz. 

Öğretmenlerimizin, memurlarımızın sorunlarını, neye ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Merak etmeyin çözümünün projelerini hazırladık. Üniversite öğrencilerimizin, öğretim görevlilerimizin  sorunlarını biliyoruz çözeceğiz… İşkur elemanlarının problemlerini, işkur kuralarında yaşanan haksızlıkları biliyoruz. Merak etmeyin her şey şeffaf, her şey açık olacak. Çözeceğiz...Sefa mahallesinin sorunlarını biliyoruz. Çözeceğiz.Çakıroğlu mahallesinde ne kadar seçim döneminde göz boyasalar da yol yapıyoruz görüntüsü verseniz de biz halkımızla iç içeyiz. Sorunlarını biliyoruz. Çözeceğiz...Camikebir mahallesi, Çamlıca mahallesi, Esentepe mahallesi, Yenimahalle, Zincirlikuyu mahallesi, Gökdere mahallesinin sorunlarını biliyoruz. Çözeceğiz...Bir hayali olana bir de menfaat peşinde koşanlara bakın. Hayallerimize bir şans verin… ‘’

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2023, 17:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
İp
İp - 4 ay Önce

İyi parti diye bir parti kaldı mı
Ekrem başkanın gözetim ve denetiminde
Boşuna zahmet edecek…
İp koptu gidiyor…

Yusuf
Yusuf - 4 ay Önce

" İşi ehline veriniz , bilenle bilmeyen bir olur mu ? ) nokta.

Refik Karaca
Refik Karaca - 2 ay Önce

Adem bey yıllardır sizi tanırım. Liyakatlı bilgili dürüst bir insansınız. Milli değerlerinize de oldukça bağlısınız Allahın izniyle sizi başkan yapacağız.

SIRADAKİ HABER

banner115