Boyabatlı Ahmet Lüle, Double Tree by Hilton’un Tuzla Genel Müdürü oldu 

Boyabatlı Ahmet Lüle, Double Tree by Hilton’un Tuzla Genel Müdürü oldu 

Boyabatlı Ahmet Lüle, Double Tree by Hilton’un Tuzla Genel Müdürü oldu 

İlçemiz Esnaflarından Milli Eğitimden Emekli Naci Lüle’nin oğlu Double Tree by Hilton Tuzla Operasyon Direktörü Ahmet Lüle, DoubleTree by Hilton Tuzla’nın Genel Müdürü oldu. 

Türk turizminde gösterdiği başarıları ile dikkat çeken değerli yöneticilerinden Ahmet Lüle, Atatürk'ün 86 yıl önce tedavi gördüğü Tuzla İçmeler bünyesindeki Double Tree by Hilton’un Tuzla Genel Müdürü oldu. Görev yaptığı süre içinde gösterdiği başarıda payı olan daha önce çalıştığı kurumlardaki yöneticilerine teşekkür eden Ahmet Lüle, "Eğitim sonrası çalıştığım tüm turizm tesislerinde büyük deneyim kazandım. Benim bu göreve gelmemde onların katkısı büyük olduğu için hepsine teşekkür ediyorum. Hilton gibi bir marka ile büyük sorumluluk aldığımı biliyorum. Eğitim ve deneyimi birleştirerek iyi şeyler yapacağıma inanıyorum. Bana güvenenleri memnun edeceğim" dedi. 

ATATÜRK’ÜN ODASI MÜZE OLARAK KORUNUYOR

Yalova’dan Ertuğrul yatıyla 86 yıl önce 29/30 Ağustos’ta Tuzla İçmeler’e gelen Gazi’nin bir gece kaldığı oteldeki odası, yattığı karyola ve bazı dönem eşyalarıyla korunuyor. Tuzla İçmeler’de Double Tree by Hilton Hotel bünyesinde bulunan tarihi İçmeler Oteli’nin üçüncü katındaki dokuz numaralı oda müşterilere kapalı duruyor. Ancak Atatürk’ün kaldığı oda müze özelliğini koruyor. 

ATATÜRK İKİ GECE GEÇİRDİ 

Atatürk’ün, 19 Temmuz 1934-20 Eylül 1934 tarihleri arasında 63 gün süren 15. İstanbul ziyaretinde Tuzla İçmeler’de bir gece geçirdiği oteldeki iki bölümlü odası koruma altında bulunuyor. 

ERTUĞRUL YATIYLA TUZLA’YA UĞRADI

Bugün Tuzla Termal Tesisleri diye anılan içinde Double Tree by Hilton Hotel’in ulunduğu kompleksin içindeki tarihi otelin üçüncü katında dokuz numaralı odada kalan Atatürk, Tuzla’ya gelmeden önce 28 Ağustos 1934 Salı akşamı motorla Büyükada Yat Kulübü’ne gitti, oradan da gece Ertuğrul yatıyla Yalova’ya geçti.Gece Yalova’da konaklayan Atatürk 29 Ağustos sabahı Yalova’dan Tuzla’ya hareket etti.O gece Tuzla’da kalan Gazi, 30 Ağustos 1934 Perşembe günü saat 16.30’da yine Ertuğrul yatıyla Dolmabahçe Sarayı’na geçti. 

AHMET LÜLE KİMDİR?

İlçemiz Esnaflarından Milli Eğitimden Emekli Naci Lüle’nin oğlu Ahmet Lüle, Afyon Kocatepe University (Tourism and Hotel Managment), Anadolu Üniversitesi (Tourism Managment) bölümünü bitirdikten sonra 2007’de Rixos Premium Belek Hotel’de staj yapan Ahmet Lüle, Limak Atlantis Deluxe Resort Hotel’de Bar staff olarak görev yaptı. Daha sonra sırasıyla Çırağan Palace Kempinski İstanbul’de Restourant, banket staff, The Green Park Pendik Convention Center’da Banket Operation Manager olarak görev yaptı.DoubleTree by Hilton Tuzla’nın açılışında 2011’de Food and Beverage Director olarak başladığı görevde, Operasyon Direktörü olarak devam etti. 2020 yılı itibarıyla da DoubleTree by Hilton Tuzla Genel Müdürü oldu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 22:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzaffer oğuz
Muzaffer oğuz - 4 yıl Önce

Başarılar dilerim.yeğen

Şuayip kolazlı
Şuayip kolazlı - 4 yıl Önce

Allah hayırlı uğurlu eylesin .Allah utandırmasın,Başarılarının devamını dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner115