Boyabat’ta Türk Halk Müziği konseri

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşı'nı başlatmasının yıldönümü münasebetiyle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Boyabat Halk Eğitimi Merkezi Türk Halk Müziği Korosu, bir konser gerçekleştirdi.

Boyabat Hükümet Konağı meydanında düzenlenen konser, ilçe halkı ve protokol üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Kaymakam Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hasan Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, çeşitli kurum amirleri ve vatandaşlar, konserde bir araya geldi.

Boyabat Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde, çeşitli mesleklerden sanatseverlerin oluşturduğu koro, koro şefi Sinem Yücebaş yönetiminde, birbirinden güzel türküleri seslendirdi. Konser, izleyicilere duygusal anlar yaşatırken, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusunu da yaşattı.

Etkinlik sonunda, konserin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden katılımcılar, koro üyelerini performanslarından dolayı tebrik etti. Koro Şefi Sinem Yücebaş ve koro üyeleri, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Aşkın Ayrancıoğlu'nun eserleri Çin'de Aşkın Ayrancıoğlu'nun eserleri Çin'de

Boyabat Son Dakika KonseriBoyabat Haberleri Son DakikaBoyabat Haber Konser