Boyabat’ta resmi bayramlaşma gerçekleştirildi

18 Haziran 2024 Çarşamba günü Boyabat’ta Kurban Bayramı Resmi Bayramlaşma Töreni Kaymakamlık İlçe Binasında gerçekleştirildi.

Programa Kaymakam Enver Yılmaz’ın yanısıra, Belediye Başkanı Hasan Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Akın kurum müdürleri, stk üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldılar.

Bayramlaşma sonrasında konuşan Belediye Başkanı Hasan Kara mezbahane ve ekmek konusuna değindi. Belediye Başkanı Kara şu ifadelerde bulundu ‘’ Bayram vesilesiyle olmak güzel bir şey, malum Kurban Bayramı telaşeli bir bayram, mezbaha ayrı bir olaydı inşallah ilk günlerinde bir sorun olmadı. Ekmek sorunuda olmadı. Tabi bazen bizleri de arayan oluyor. Bazı aksaklıklar olabiliyor tabiki. İnşallah gelecek senelerde bir kaç sorunun da olmayacağı kanaatindeyiz. Kaymakam Bey ve İlçe Tarım Müdürümüz Murat Beyle, Şükrü Başkanımız ile birlikte bir hareketliliğimiz oldu. Emeği geçen arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Konuşmalarımızı kimseyi kastederek konuşmuyoruz. Mezbahane rezaletti arkadaşlar.8-10 trilyonluk bir  zarar var. Özelleştirildikten sonra olabilir ben önceki durumunu bilmiyorum. Büyük buzdolapları çalışmıyor, pervaneleri kırılmış, bir durum tespiti yaptık. Seneye mezbahane yüzüne gözüne bakılır bir hale getireceğimiz kanaatindeyim.

Takdir edersiniz ki 2 ay içerisinde bir fırın yetiştirmek zor, ancak seneye belediyenin bir fırını olacaktır. Ben aslında devlet ticaret yapmamalı gibi kanaatim vardı ancak halk bunu istiyor. Ama özellikle bir emniyet olarak belediyeninin bir fırını olmasında fayda var. ‘’

İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz ‘’ Kıymetli haziran öncelikle bayramınızı tebrik ediyorum. Allah nice Kurban Bayramlarına  erdirsin inşallah. İstanbul başta olmak üzere dışardan pek çok vatandaşımız ilçemize geldi. Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Mezbahanenin çalışması konusunda, Şükrü Başkanımız da ekmek sorunuyla ilgili iyi bir çalışma gerçekleştirdi teşekkür ediyorum. Tüm emeği geçenlere ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.Her noktada güzel bir iş yapılıyor, her kurumun kendi ağırlığınca taşı üstlenip kaldırmasından kaynaklanıyor bu yüzden de güzel işler çıkıyor. Sağlıkla nice bayramlara inşallah .’’ İfadelerinde bulundu.

Boyabat Sanayi Kavşağı’nda kaza : 2 yaralı Boyabat Sanayi Kavşağı’nda kaza : 2 yaralı

- Boyabat Sesi

Whatsapp Image 2024 06 18 At 2.10.22 PmWhatsapp Image 2024 06 18 At 2.10.22 Pm 4Whatsapp Image 2024 06 18 At 2.10.22 Pm 5Whatsapp Image 2024 06 18 At 2.10.22 Pm 3Whatsapp Image 2024 06 18 At 2.10.22 Pm 2

Editör: Vural Kılıç