Boyabat’ta Orman Köylüsüne tam destek

Boyabatlı öğrenci dünya birincisi oldu Boyabatlı öğrenci dünya birincisi oldu

Sinop’un Boyabat İlçesinde Orman Köylülülerini Destekleme ve Yerinde Kalkındırma Projesi sonuçlar vermeye başladı.

Boyabat’ta Orman İşletme Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından yıl içerisinde sık sık bilgilendirmesi yapılan, Orman Köylülerini, desteklemek , kalkınmaları katkı sağlamak amacıyla başlatılan,  Orman Köylülerini Destekleme ve Yerinde Kalkındırma Projesi ( ORKÖY )olumlu sonuçlar vermeye başladı.  Bir çok alanda verilen destekten Kurusaray Köyü’nde 8 orman köylüsü faydalandı. Hibe ve kredi desteğiyle dış cephe, mantolama ve kat kaloriferi  desteğinden faydalanan Orman Köylüleri yaşam standartlarını artırırken  aynı zamanda tasarruf da sağlıyor.

Eko Turizm Rotası tanıtımı için Boyabat’a gelen Sinop Valisi Mustafa Özarslan çalışmaları yerinde inceledi.

Kurusaray Köyü’nde konuşan Vali Mustafa Özarslan şunları söyledi ;  ‘’ ORKÖY Projesi kapsamında,  2024 yılında  dış cephe mantolama ve kat kaloriferi  hibe/kredi desteğinden; Boyabat Kurusaray Köyü'nde sekiz(8) vatandaşımız faydalanıyor.

Hibe ve kredi desteğiyle evlere döşenen kat kaloriferinin  orman köylerinde  yaşayan kadınlarımızın günlük hayatını kolaylaştırmasından  ve  dış cephe mantolama ile yakıt tasarrufu sağlanmasından duyulan memnuniyetten hassaten çok mutlu olduk. Bakanımız Sayın  İbrahim Yumaklı  Beyefendi'ye orman köylümüze verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. ‘’

- Boyabat Sesi