Boyabatlı öğrencilerden büyük başarı Türkiye ikincisi oldular !

Türkiye Entellektüel Oyunları Liselerarası yarışmada, Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Zeynep Sena Şahin ve Nidanur Demirel, danışman öğretmenleri Semanur Yavuz'un rehberliğinde Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attılar.

Yarışmanın ilk aşamasında 60 bin öğrenciden oluşan 30 bin takım mücadele etti. İkinci aşama sonunda il birincileri arasından belirlenen 5 takım Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı. Bu takımlar arasında yer alan Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi, Batman, Bursa, Manisa ve İstanbul'dan gelen takımlarla kıyasıya bir rekabete girdi. 20 sorudan oluşan bu finalde, Boyabatlı öğrenciler üstün bir performans sergileyerek Türkiye ikinciliğini elde etti. Kitap okumaya, okuduğunu anlamaya ve anladığını yorumlamaya dayalı olan bu prestijli yarışmada elde edilen başarı, ilçede gurur kaynağı oldu.

Boyabat'ta öğretmenler yemekleriyle yarıştı Boyabat'ta öğretmenler yemekleriyle yarıştı

Boyabat İlçe Kaymakamlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada ‘’ Bu büyük başarıdan dolayı Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni, danışman öğretmenimiz Semanur Yavuz’u ve öğrencilerimiz Zeynep Sena Şahin ve Nidanur Demirel’i gönülden tebrik ediyoruz. Ayrıca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’ı da desteklerinden dolayı kutluyor, öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz. ‘’ ifadelerine yer verildi.

- Boyabat Sesi

Son Dakika Haberleri BoyabatBoyabat Haber YarismaBoyabat Entellektüel Oyunlari