Boyabatlı İşverenler, İşkur Teşvikleri Konusunda Bilgilendirildi

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası ve Sinop Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü işbirliği ile işverenlere yönelik teşvikler konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Asaf Çalışır, Sinop SGK İl Müdür Yardımcısı Sami Şahin, Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Şube Müdürü Ercan Karabacakoğlu, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Çakır, Sinop SGK Denetmeni Tuğba Ay ve Boyabat'ta çalışan işverenler katıldılar.

Program, Sinop SGK Denetmeni Tuğba Ay'ın, yeni yürürlüğe Sosyal Güvenlik Kurumu'nun prim teşvikleriyle ilgili İŞKUR'un işverenlere verdiği teşvikler konusunda sunumuyla başladı.

Daha sonra Sinop Çalışma ve İş Kurumu İl Şube Müdürü Ercan Karabacakoğlu tarafından istihdam teşvikleri konusunda maddeler halinde açıklamalar yapılıp örnekeriyle detaylı bilgilendirmede bulunuldu.

Karabacakoğlu, Artı İstihdam Teşviği, Üç Aylık Ücret Desteği, Aktif İşgücü Eğitim Programları, Ücret Garanti Fonu, Kısa Çalışma Ödeneği ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun Prim Teşvikleri konularında yeni yürürlüğe giren maddeleri örnekler verek açıklayıp, işverenlerin ilgili sorularını yanıtladı.

Bilgilendirme sonunda hatıra fotoğrafı çekilerek program sona erdirildi.