Boyabatlı Hasan Baltacı Kastamonu Belediye Başkanı seçildi

Kastamonu’da 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kastamonu Belediye Başkanlığına aday olan Boyabatlı Hasan Baltacı, resmi olmayan verilere göre, seçimi kazanarak belediye başkanı oldu. Oyların yüzde 48,33’ünü alarak Kastamonu Belediye Başkanı seçilen Hasan Baltacı’nın zaferi kentte coşkuyla karşılandı. Binlerce vatandaş, Kastamonu il merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nı doldurarak kutlama yaptı.

Alana gelerek seçim otobüsünden vatandaşlara seslenen Boyabatlı hemşehrimiz Baltacı, "Ne dedik, bu şehre adaletle buluşturacağız dedik. İnşallah bunu başaracağız. Bizim Hasan’ı anlatmam lazım. Bizim Hasan ben gibi bir kişi değil. Ben Hasan Baltacı ama ’Bizim Hasan’ kocaman bir aile. Bizim Hasan, umut eden mücadele eden kararlılıkla inançla memleketine sahip çıkanlardır. Bizim Hasan bu şehri rantçıların elinden kurtarmak için komşusunun kapısını çalandır. ’Bizim Hasan’ isimsiz bir kahramandır, gece gündüz çalışandır. Biz hepimiz ’Bizim Hasan’ız. Herkese teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız" dedi.

Öte yandan, Kastamonu’da Cumhuriyet Halk Partisi, 30 yıl aradan sonra Kastamonu Belediye Başkanlığını kazandı.

HASAN BALTACI KİMDİR ? 

27 Ağustos 1978'de Boyabat'ta doğdu. Baba adı Ali anne adı Sabiha'dır.  Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi; Afyon Kocatepe Üniversitesi Uşak Mühendislik Fakültesini bitirdi.  

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Kastamonu İl Temsilciliği görevini yürüttü. Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanlığı görevinde bulundu.  27. ve 28.Dönem Kastamonu Milletvekili seçildi. 

 İyi düzeyde İngilizce bilen Baltacı, evli ve bir çocuk babasıdır. 

- Boyabat Sesi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Boyabat ilçesini ziyaret etti Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Boyabat ilçesini ziyaret etti