Boyabat Orman Yangınları için hazır : Su tankerleriyle mücadele güçleniyor !

Boyabat’ta ev yangını : 2 kişi yaralandı ! Boyabat’ta ev yangını : 2 kişi yaralandı !

Boyabat’ta Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantıda orman yangınlarıyla hızlı ve etkin mücadele için önemli kararlar alındı.

Sinop’un Boyabat İlçesi’nde  Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu İlçe Kaymamı Enver Yılmaz’ın başkanlığında toplanarak önemli kararlar aldı.Meteorolojik verilere göre 2024 yılı yaz aylarının sıcak ve kurak geçeceği dikkate alınarak orman yangınlarına karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı. Orman  yangınlarıyla hızlı ve etkin mücadele için kurumlara görev taksimatı yapıldı.

Orman Köylerine Su Tankeri

Alınan kararlar neticesinde köylerde ki orman yangınları ve ev yangınlarının mesafeleri dikkate alınarak ilk müdahalede kullanılmak üzere  Boyabat’ta bulunan 30 Orman Köyü’ne su tankeri dağıtıldı. Toplantının ardından dağıtılan su tankerlerinin hakkında bilgilendirme yapılarak yangın üzerindeki etkisi gösterildi. Su tankerlerinin çalışır vaziyette bulundurulması yönünde karar alındı. 2024 yılında orman yangınsız bir sezon geçirilmesi dilekleri ile program sona erdi.

Programa İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz Boyabat Belediye Başkanı Hasan Kara, Boyabat Orman İşletme Müdürü Evren Faik Ayran, Boyabat İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Ali Kızıltaş, Boyabat Emniyet Müdürü V. Mikail Öznen, Boyabat  Özel İdare Müdürü Kenan Esen, Boyabat Tarım ve Orman Müdürü Murat Usta, Boyabat Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Boyabat Müftü V. Bünyamin Çalışkan, Boyabat Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Mücahit Karadağ  katıldı.

Boyabat Orman Yangini Foto Boyabat Haber Yangin

Boyabat Yanginla Mücadele Ekip

Boyabat Haber Orman Yangini