Binbir çeşit şarj aleti tarih olacak

Türkiye’de şarj aletlerinin telefondan ayrı satılması zorunlu hale gelecek

Binbir çeşit şarj aleti tarih olacak

Binbir çeşit şarj aleti tarih olacak  

Avrupa Birliği komisyonunun, USB-C teknolojisinin tüm akıllı telefonlar ve diğer tüm elektronik aletler için standart bağlantı noktası haline getirilmesi ve şarj cihazlarının elektronik cihazlardan ayrı satılmasının zorunlu hale getirilmesi üzerine yapacağı güncellemeler, Türkiye’de de değerlendirilecek.  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 2022 Yılı Kurum Dışı İş Planı Raporu’nda her türlü cihaz ve sistemlerin piyasa gözetimi, ilgili düzenlemelere uygun olarak üretilip hizmete sunulduğunun gözetimi ve denetiminin yapılması stratejik plan hedefi doğrultusunda, Ortak Şarj Cihazı Düzenleme Çalışması yer aldı. Rapora göre, BTK tarafından, Avrupa Birliği komisyonu tarafından Telsiz Ekipmanları Yönetmeliği’nde yapılması planlanan güncellemenin Türkiye’de de USB-C (çift taraflı şarj aleti) teknolojisinin tüm akıllı telefonlar gibi teknolojik aletler için standart bağlantı noktası haline getirilmesi değerlendirilecek.
 Ayrıca, akıllı telefonların yanı sıra tabletler, kameralar, kulaklıklar, taşınabilir hoparlörler ve video oyun konsolları için şarj cihazlarının elektronik cihazlardan ayrı satılmasına yönelik düzenleme yapılması gibi Türkiye’de de benzer bir düzenlemenin yapılması değerlendirilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

NE DİYOSUN İNSANLARA BİR EZİYET KARAR DAHA NEDEMEK ALDIĞIN CİHAZIN ŞARZ ALETİNİZ BAŞKA YERDEN YÜKSEK ÜCRETLE ALMAK BİR FIRSAT KAPISI DAHA AMA NE DEMİŞLER YAPARSA KİM YAPAR ANLAYANA .

SIRADAKİ HABER

banner115

banner124