Boyabat'ta Pazar Fiyatları El Yakıyor

Boyabat'ta Pazar Fiyatları El Yakıyor

Boyabat'ta pazar fiyatları el yakıyor


10.12.2018 Pazartesi günü Boyabat'ta Pazar yerinde fiyatlar el yakıyor.


Mevsim şartları nedeniyle havaların soğuk seyretmesi Boyabat pazarında sebze-meyve fiyatlarını da arttırdı. Fiyatı 3 lira ile 8 lira arasında değişen domates için vatandaşlar birçok yere fiyat sormak zorunda kaldı.Geçtiğimiz günlerde kilosu 20 lira ile 15 lirası değişen kanlıca mantarı'da 10 liraya düşmüş vaziyette.

Kestane Pazarın en pahalı ürünü

Kış aylarının vazgeçilmezi olan Kestane pazarda bulunan en pahalı ürün olarak dikkat çekerken vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi.Daha önce kestanenin bu kadar pahalı olmadığını hatırlatan vatandaşlar şimdi kestane kavurmanın lüks bir konuma geçtiğinde hemfikir.

15 Türk Lirasi İle 35 Türk Lirası arasında satışı gerçekleştirilen kestane için bazı vatandaşlar '' Ucuzunu aldığımızda içinde kurtlar oluyor ve yenmiyor fiyatı biraz artırdıkça kalite yükseliyor yalnız bu defa da kilosunu 30 TL'den yemek lüks konuma geliyor.'' ifadelerinde bulundular

İşte Boyabat Pazarından fiyatlar;

Domates 3-8 TL
Salatalık 4 TL
Kıvırcık 2.5 TL
Pırasa 3 TL
Soğan 3 - 5 TL
Ispanak 3 TL
Patates  2.5 - 4 TL
Mandalina 2 TL
Portakal 2 TL
Elma 2 TL
Kivi 5 TL
Armut 4 TL
Muz 6 TL
Kanlıca Mantarı 10 TL
Kestane 15- 35 TL

-Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 4 yıl Önce

VAllahi 67 TL'ye çıktım bu hafta pazardan. 3 Çeşit meyve sebze salata malzemesi ile... Aylık 268 TL tutuyor pazar. Eskiden 50 TL pazar parası bırakırdım eve, hanım ondan artırıp 3-4 bilezik yaptıydı. Son iki yılda bırak arttırmayı, hanımın bileziklerde gitti. YAZIK.

Keşanlı
Keşanlı - 4 yıl Önce

agam o bu değilde boyabatta kasaplar tam bir zahtekar olmuşla ya bidanesinden bile sağlam et alamıyık zatten ayda bikere alıyoz adam kıyma makinasında kemik çekiyo vAllahi Allah zehir zıkkım olsun. biyerlerine toprak dolsun

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114