Boyabat'ın Yerli Ürünleri Pazara İndi

Boyabat'ta üretilen yerli meyve ve sebzeler tezgahtaki yerini alarak müşterilerine sunuldu.

Boyabat'ın Yerli Ürünleri Pazara İndi

Boyabat'ta üretilen yerli meyve ve sebzeler tezgahtaki yerini alarak müşterilerine sunuldu.

Boyabat'ın merkezi bağlarında ve köylerinde üretilen sebze ve meyveler her yıl olduğu gibi Boyabat Adliyesi yakınındaki anayol kenarında kurulan tezgahlarında yerini alarak müşterilerine sunuldu. Bağ ve bahçelerde doğal gübre kullanılarak hormonsuz diyebileceğimiz yerli ürünler kavun, karpuz, domates, biber, fasulye, patlıcan, soğan, elma, armut ve benzeri ürünler günlük olarak satılıyor.

Fiyatları ilçe dışından gelen ürünlere göre biraz fazla da olsa vatandaşlarımız yerli ürün lezzetini tatmak için tercihini yapıyor. Üreticiler de üretime dönük masrafların her yıl arttığını ifade edip "Bir iki lira fazla verin ama yerli ürünün tadını lezzetini tecih edin, yerli üreticilere destek olun" diye müşterilerini bekliyorlar.

Boyabat Sesi Gazetesi olarak üreticilerimizle tezgahları önünde konuştuk, sorunlarını ve beklentilerini dinledik. Sitemizdeki video görüntülerden üreticilerimizi ve konuşmalarını izleyebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Küçükbaş
Ahmet Küçükbaş - 4 yıl Önce

Yerli sebze memleketimizin sebzesi. Genetiği değiştirilmemiş, yerli ürünleri tercih etmemiz lazım. İlle de domates. Yamru yumru o çirkin domatesten başkasını şaşmayın.

kazim cakal
kazim cakal - 4 yıl Önce

Koy pazari Inonu ilkokulunun bahcesini duzenleyip oraya tasinsa daha temiz ve derli toplu olur.Alici ve satici icin cok guzel olur

Nimet øzkan
Nimet øzkan - 4 yıl Önce

Şimdi orda olmak vardı Emege saygı gerek fiatlar çok uygun. İnsAllah bayramda fiatlar yükselmez

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114