Boyabat Ticaret Odası Duyurdu ‘Dijital takograf’ uygulaması ertelendi

Boyabat Ticaret Odası Duyurdu ‘Dijital takograf’ uygulaması ertelendi

Boyabat Ticaret Odası Duyurdu ‘Dijital takograf’ uygulaması ertelendi

Bakanlık Kamyoncular için 1 Ocak'tan itibaren zorunlu hale getirilen "dijital takograf" uygulamasına  bakanlık 6 ay ek süre tanıdı.

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan açıklamada ;

''Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, U-ETDS ve Sayısal Takograf Veri Analizi Projesi kapsamında yaptığı açıklamada, KTY çerçevesinde uyarma müeyyidesinin uygulanması 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelendiğini duyurdu.?
 
4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu (KTK) ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği (KTY) çerçevesinde faaliyette bulunmak üzere adlarına C2, C3, KI, K3, Ll, L2, MI, M2, Nl, N2, Pl, P2, Rl, R2, Tl ve/veya T2 yetki belgesi düzenlenen firmaların KTY hükümleri gereğince U-ETDS sistemine veri gönderme zorunluluğu ile sayısal takograf ünitelerindeki verilerin gönderilmesine ilişkin uygulama 01.01.2020 tarihinde başlatılmıştı.

 Ancak bahse konu firmaların U-ETDS sistemine uyum sağlamak ve faaliyette bulundukları taşıtlara ilişkin sayısal takograf ünitelerindeki verilerin gönderilmesi için gerekli hazırlıkları ve altyapılarını henüz tamamlayamaması üzerine, mağduriyetlerin önüne geçilmesi ve söz konusu altyapının tamamlanabilmesi amacıyla KTY çerçevesinde uyarma müeyyidesinin uygulanması 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelendi.

İlgili üyelerimize duyurulur.'' ifadelerine yer verildi.

-Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115