Tekvandolcularımız uluslararası arenada

Tekvandolcularımız uluslararası arenada

TEKVANDOCULARIMIZ ULUSLARARASI ARENADA

Dünya Taekwondo Federasyonu  faaliyet programında yer alan 9. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası 7-13 Şubat tarihlerinde Antalya’da  ve  sonrasında 17-27 şubat tarihlerinde Arnavutluk Durres şehrinde gerçekleşecek olan Dünya Başkanlık Kupası için Sinop’lu taekwondocular çalışmalarını tamamladı.  Avrupa Şampiyona’larına kota ve Olimpik puan veren bu önemli şampiyonalara Büyük ve Genç Erkekler Kategorsinde Hikmet Faruk Tosun ve Arda Usta İlimizi ve Ülkemizi temsil ederek mücadele edecek.

Boyabat Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve aynı zaman Boyabat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Usta idaresinde organizasyonlara katılacak olan sporcu kafilemiz çalışmalarını Antrenör Barış Tosun nezaretinde tamamladı.

Boyabat Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat Usta konu hakkında yaptığı değerlendirme’de ; 

"İlçemizde 2017 yılından beri devam ettiğimiz Boyabat Taekwondo Okulu Projemiz içeriğinde alt yapı çalışmalarımız sonucu imkan dahilinde İlimizi ve Ülkemizi temsil edecek sporcularımız ile üst seviyede ki yarışmalarda yöremizin çocuklarını Dünya arenasında boy göstermesi ve mücadele etmesi için gayret ediyoruz. Bu mücadele’de bize destek veren , emek harcayan herkese teşekkür ederim. İnşallah Avrupa Şampiyonası’na katılım için istediğimiz kotayı alırız. Alacağımız başarılar bir sonraki başarıların habercisi olması temennisi ile sporcularımıza başarılar dilerim" dedi.

Biz de uluslararası arenada boy gösterecek olan milli sporcularımıza ve teknik ekibe başarılar dileriz.


 


 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner112

banner114