2. Geleneksel Berkay Akbaş Sokak Basketbol Turnuvası

 İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit olan Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Berkay Akbaş anısına memleketi Sinop’ta basketbol turnuvası düzenlendi. 

2. Geleneksel Berkay Akbaş Sokak Basketbol Turnuvası

Barış Manço Parkı yanındaki basketbol sahasında bu yıl ikincisi düzenlenen "Berkay Akbaş Sokak Basketbol Turnuvası"nda, 16'sı kadın, 10'u da erkek olmak üzere 26 takım mücadele etti.

Üç gün süren turnuva sonunda erkeklerde Yalman Brothers, kadınlarda Alcatraz takımları şampiyon oldu. Organizasyonda dereceye giren takım ve oyunculara, Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Belediye Başkanı Baki Ergül ve kurum müdürleri tarafından kupa, madalya ve ödüller verildi.

Şehidin babası Salim Akbaş, ödül töreninde yaptığı konuşmada, etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı yapanlara teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Oğlumun hayalleri yarım kaldı. Onun hayallerinin yarım kalmaması için eğitim hayatına devam edecek olan Tıp Fakültesi öğrencilerine burs olarak vermeyi düşündüğümüz bir ödül vardı. Biz bunu geçtiğimiz yıl yapmıştık. Bu yıl da aynı şekilde yapmayı düşünüyoruz. Biz devletin bize vereceği bir kuruş veya bir trilyonu yani rakamların boyutlarını önemsemeden öğrencileri okutmak amacıyla kullanacağımızı söylemiştik. Bu nedenle bu yılki eğitimde öğrencilere burs vermek amacıyla 5 bin liralık çeki Sinop Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine yatırdık. Oğlumun anısına düzenlenen turnuva için bize destek veren herkese buradan kendim ve ailem adına teşekkür ediyorum. Berkay Akbaş hep yaşayacak, o hep 19 yaşında kalacak." 

-AA

YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95