Şefik Çakıcı, 2023 Vizyonu Marka Şehir Projelerini Tanıttı (1)

Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı, düzenlenen Proje Tanıtım toplantısında 5 yıllık hizmetlerini anlatıp, yeni projelerini tanıttı.

Şefik Çakıcı, 2023 Vizyonu Marka Şehir Projelerini Tanıttı

Ak Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı, düzenlenen Proje Tanıtım toplantısında 5 yıllık hizmetlerini anlatıp, yeni projelerini tanıttı.

Boyabat Kapalı Spor Salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında "Yenilenen Boyabat, Yeniden Boyabat" vizyonuyla seçmenlerine seslen Çakıcı, "Abad Şehir Boyabat'ımızı daha ileriye taşıyacak, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri haline getireceğiz" dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunuşuyla başlayan proram Kur'an-ı Kerim Tilaveti okunuşuyla devam etti.

Programın ilk konuşmasını yapan Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, 31 Mart seçimleri için gönülden çalışacaklarını, il başkanının öncülüğünde teşkilatın tüm kademeleriyle, adaylalarıylar, dava arkadaşlarıyla, ak kadın ve ak gençliğiyle çalmadıkları kapı, sıkılmadık el ve kazanılmadık gönül bırakmayacaklarını ifade ederek; Önce millet, memleket diyerek tevazuyla, samimiyetle, gayretle çok çalışacağız, dedi.

Yıldız sözlerine devamla "5 yıllık süre içerisinde Boyabat'ımıza çok güzelel hizmetlere imza attık. Çok güzel yatırımlar kazandırdık. Ben partim ve şahsım adına sayın belediye başkanımız Şefik Çakıcı'ya teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Değerli arkadaşlarım şundan emin olun ki belediye başkanımızın Şefik Çakıcı'nın yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır inşallah.

Yeniden, yenilenen Boyabat için 31 Martta ilçemizde bir çivisi bile olmayanlar değil,  Boyabat'ı aşkıyla, hizmet aşkıyla çalışanlar kazanacak. 31 Martta yıkanlar değil yapanlar kazanacak. 31 Martta hizmetler kazanacak, Boyabat kazanacak. Ben bu salonu hınca hınç dolduran , coşkuyla, inanmışlıkla bize destek veren arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum" dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Ak Parti İl Başkanı Uğur Giresun, Boyabat'a 5 yıl süre içerinde önemli hizmetler verip, Boyabat'ı marka şehir yapma yolunda olan Şefik Çakıcı'ya teşekkür edip tüm teşkilatıyla kendisini desteklediklerini ifade etti.

Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, toplantıda yaptığı konuşmasında 31 Martta yapılacak seçimin, sadece belediye başkalığı seçimi değil, daha ötesinde bir önemi ve anlamı olduğunu belirterek; "2002'de iktidar yolculuğumuza başladık. 17 yıldır sizlerin dualarıyla, sizlerin destekleriyle Recep Tayyip Erdoğan, engelleri aşa aşa, millete, ülkeye hizmet yolunda gecesini gündüzüne katarak bu günlere geldik.

Ancak birileri verilen hizmetleri engellemek istedi. 1994'te çöp dağlarına mahkum olmuş İstanbul'da suları akmayan, yolları çamurdan geçilmeyen İstanbul'da verilen hizmetleri engellemek için onu dört duvar arasına mahkum ettiler. Ama o karanlık dört duvar arasında aydınlık Türkiye'nin planlarını yaptı. Her türlü engele rağmen 2002'da iktidar yürüyüşümüz başladı. Bu yürüyüşün de yolunu kesmeye kalkışıp, partimizi kapatmaya çalıştılar. Yetmedi Recep Tayyip Erdoğan'ı sedyede ameliyata girerken Mit operasyonuyla sedyeden çıkmamak üzere operasyon düzenlemeye kalkıştılar. Ama başarılı olamadılar. Arkasından 17 - 25 Aralıkta emniyet ve yargı işbirliğiyle düzenledikleri darbe teşebbüsüyle bu hizmet yürüyüşünü durdurmaya çalıştılar. Milletimiz 2014 Martında bu darbe girişimine sandıkta cevabını vardi.

Başarılı olamayan darbeciler, İMF'ye borcumuzun sıfırlandığı, Türkiye'nin uçuşa geçtiği, mega projelerin, ihaleleri yapıldığı Nisan ayının hemen arkasında İstanbul gezi parkındaki üç beş tane ağacı bahane ederek, sokakları ateşe verdiler. Araçları yaktılar, İstanbul'u şiddete mahkum etmeye çalıştılar. Dolmabahçe Başbakanlık Ofisini işgal etmeye kalkıştılar. Bu ülkeyi yaşanılamaz, bu ülkeyi yönetilemez, kaosa mahkum bir ülke haline getirmek istediler.

Milletimiz bu eşkiyalara pabuç bırakmayıp alalanları doldurdu. Liderinin bu kutlu yürüyüşü yanında güçlü bir şekilde yer aldı. Burada da başarısız olanlar bu sefer de 15 Temmuzda tanklarıyla, tüfekleriyle, uçaklarıyla milletimizin üzerine bomba yağdırdılar. İki yüz elli şehidimizle, gazilerimizle bu kumpası da bozduk, üstesinden geldik.

Şimdi 31 Martta yeni bir tezgahla bu milletin karşısındalar. Dertleri 3 - 5 belediye fazla kazanmak değil. Dertleri, Recep Tayyip Erdoğan'ı tökezlettik dedirtebilmek. Bu seçimde zillet, illet ittifakına değil, Cumhur İttifakına, Ak Partiye oy vermek suretiyle, Şefik Çakıcı'ya oy vermek suretiyle bir oyunu daha, bir tezgahı daha bozma var mıyız Boyabatlılar. Kimsesizlerin kimsesi Recep Tayyip Erdoğan'a hep birlikte 31 Martta tekrar yola devam demeye var mıyız ? 

Bu güne kadar bu kararlılığın, bu iradenin, bu hizmet aşkımızın sonucu olarak Boyabat'a bir taraftan belediyemiz, bir taraftan merkezi yönetimimiz çok büyük hizmetler yaptık.

Boyabat'a yapılan hizmetleri de tek tek anlatan Maviş "İnşallah 2019 yılının ikinci kış mevsiminde Boyabatımız doğal gazı da inşallah yakmış olacak, hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca biraz sonnra projelerini açıklayacak olan Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı'nın her sözünün kefili oluyorum, her projesinin altına imza atacağımı buradan sizlere söz veriyorum. Hepinizi sevgiyle saygıyla, hürmetle selamlıyorum" dedi.

Salona girişinde büyük sevgi tezahüratıyla karşılanan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, salonu dolaşarak vatandaşları selamlayıp karanfil dağıttı. 5 yıllık hizmetlerini ve 2023 vizyonu olarak ifade ettiğ projelerini tanıtmak üzere kürsüye çıkan Çakıcı, konuşmasına "Boyabatım Boyabatlıyım Ben" isimli şiiri okuyarak başladı. Bu güne kadar kendisine destek olan Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş başta olmak üzere, Ak Partinin her kademesinde kendisine destek olanlara, resmi kurum yetkilileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlara teşekkür eden Çakıcı, konuşmasına devamla ;

"Boyabat; doğduğum, çocukluğum, gençliğm, yetiştiğim, yetiştirdiğim, hayatım, ekmeğim - suyum, yaşlanacağım vetopraklarında yatacağım şehrimin belediye başkanı olmatan, sizlerle bu şehirde yaşamaktan gurur duyuyorum ve her zaman da duyacağım. İyi ki sizler gibi yol arkadaşlarım var. İnsan yaşadığı şehrin aynasıdır, şehir de insanın aynasıdır.

Beş yıl önce helal oylarınızla seçtiniz bu kardeşinizi, bu kardeşiniz asla sizinyüzünüzü kızartacak, Boyabat'ımın başını eğdirecek hiçbir yanlış yapmadı. Hata olabilir, eksik olabilir, ama asla yanlışım olmadı. İnşallah ta olmayacak. Bende iki emanet var, birincisi can, ikincisi makam. 30 Mart 2014'te helal oylarınızla seçtiniz beni. Boyabat'ı, Ak Partiyi ve beni namertlere teslim etmediniz. Bana sahip çıktınız. Ben de seçtiğiniz günden bu yana çalışmaktan başka hiçbir şey yapmadım. Büyük işler yaptık, güçlü projelere imza attık sizlerle. Unutmayın ki büyük Türkiye'nin yükselen değeri Boyabat olacaktır.

Bizim geçmişimize, geleceğimize, mezarlıkta yatanlara, yeni doğanlara ve doğacaklara karşı, tarihimize karşı sorumluluklarımız var. Boyabat'ımızı medeniyet ve kültürüyle inşa edeceğiz. Bize bırakılan bu tarih ve kültür şehrine hep birlikte sahip çıkacağız. Boyabat'ımız tesadüfen kurulan bir şehir değildir, referansları güçlü olan, bağrında birçok medeniyetleri misafir etmiş bir şehirdir. Şehrimiz gücünü tarihinden, medeniyetinden ve sizler gibi üzerinde yaşayan güzel insanlardan almıştır. Yine bu gücünü yaşatacağımız tarihi ve medeniyetiyle koruyacak ve geliştirecektir. Boyabat'ımıza hizmet etmiş bütün belediye başkanlarımıza, bütün milletvekillerimize canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan Çakıcı, konuşmasının sonunda başta Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş olmak üzere hükümetin tüm kademelerindeki bürokrat ve çalışanlarına, siyasi yetkililere, kendisine destek veren Boyabatlı hemşehrilerine de teşekkür ederek minnet duygularını ifade etti.

Çakıcı son olarak, 5 Yıllık dönemde Boyabat'a verdiği hizmetleri sinevizyon gösterimiyle anlattı. Fotoğraf ve şemalar üzerinde yapımı devam eden ve projeleri hazır olan hedeflerini anlatırken Orta Çarşı Restorasyonu, Orta Çarşı Otopark Projesi, Cadde Projesi, Otoparklar, Galericiler Çarşısı, Toki Boyabat'a Geliyor, Mevlana Çocukistan Parkı, Yaşayan Kültürel Miras Müzesi, Boyabat Şehitlik ve Çanakkale Panorama Müzesi, Boyabat Pirinç Müzesi, Berber Müzesi, Kent Müzesi, Boyabat Öğretmen Evi, Boyabat Halk Eğitim Merkezi, Yaşayan Duvarlar, Kemaldede Camii Yenilemesi, İsdihdam Arttırılacak, Sanayi Sitesi, Çanakkale Şehitlik Ziyaretleri, Bilim Kültür ve Eğlence Merkezi, Bisiklet Durakları, Şehir İçi Çevre Yolu ve 18 Uygulaması,Katı Atık Berteraf Tesisi, İçme Suyu veArıtma Tesisi, Atık Su Arıtma Tesisi, Boyabat Kart, Boyabat'a Doğalgaz Geliyor, Hayvan Pazarı, Kültür Sanat Evi, Topalçam Mesire Alanı, Millet Evi, Millet Bahçesi, Kalebağı Otel ve Sosyal Tesis, Boyabat Cam Teras, Boyabat Teleferik, Alparslan Türkeş Parkı, Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi, Kale Aydınlatma, Kolazçayı Şişme Savak Projesi ve diğer 34 adet proje hakkında bilgilendirmede bulundu.

Proğram sonunda toplu hatıra fotoğrafları çekilirken, salondaki izleyiciler ile birlikte Özel İdare karşısındaki Ak Parti Seçim Bürosunun açılış proğramına katılınmak üzere salondan ayrılındı.

Toplantıya Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, Ak Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpçü, Ak Parti İl Başkanı Uğur Giresun, Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, SİYAD Genel Başkanı Rafet Orhan, partililer ve vatandaşlar katıldılar.

Not : Başkan Çakıcı'nın konuşmaları ve sonrasındaki video görüntüleri aynı başlılklı 2. haberimizden izleyebilirsiniz

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 10:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş...
vatandaş... - 4 yıl Önce

ey !..
illet ve zillet diyen diller!..
sizlerin dilleriniz den hiç mi sevgi sözcükleri çıkmaz!..
bir ülkenin yarısını en aşağılık söylemlerle hakaretler edeceksiniz,
sonra kalkıp diyeceksiniz ki,
sıkılmadık el,çalmadık kapı bırakmayacağız!..
kimilerine hangi yüzle ellerinizi uzatacaksınız!..
vicdan ve utanmak!..
o da ne mi deniyor yoksa!..

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114