Mustafa Eker '' İnsana hizmeti binalar değil kadrolar verir''

Mustafa Eker '' İnsana hizmeti binalar değil kadrolar verir''

Mustafa Eker '' İnsana hizmeti binalar değil kadrolar verir''

Durağan İlçe Tarım Müdürlüğündeki boş odalar Durağan halkının gündeminde. CHP Durağan belediye başkan adayı Mustafa Eker’de, insana hizmeti binaların değil kadroların verdiğini belirterek, boş kadroların doldurulmasını istedi.

DURAĞAN TARIMDA; MÜDÜRLÜK VAR,TEKNİK ELEMAN YOK!

Durağan İlçe Tarım Müdürlüğünde boş odalar görevli bekliyor. Durağan İlçe Tarım Müdürlüğünde özellikle vatandaşların arsaların devredilmesi ya da bir başkasına satılması esnasında Ziraat mühendisinin imzaladığı evrak önem taşıyor. İlçede ziraat mühendisinin olmaması nedeni ile yazının il Müdürlüğüne gönderildiği oradan imzalanarak ilçeye geldiği ya da Boyabat İlçe tarı Müdürlüğünde görevli olarak haftanın belirli günleri ilçeye gelen ziraat mühendisi tarafından imzalandığı belirtiliyor. 

Ağustos ayından bu tarafa Durağan İlçe Tarım Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi hiç bulunmazken 1 veteriner hekimle hizmet vermesi dikkat çekiyor. Özellikle 17 bin civarında büyük baş hayvanın bulunduğu geçimi tarım ve hayvancılığa dayalı ilçede ziraat mühendisinin bulunmaması yeterli sayıda veteriner hekim ve veteriner sağlık teknisyenin bulunmaması hayvan yetiştiricisini de , çiftçisini de, tarımda işi olan vatandaşı da adeta isyan ettiriyor. İşlerinin görülmesinde zorluk çeken tapu devirlerinde bir imza için Sinop’u beklemek zorunda kalan vatandaşla İlçe Tarım Müdürlüğü çalışanları arasında zaman zaman tartışmalar yaşandığı belirtiliyor.

Durağan ilçe Tarım Müdürlüğünde norm kadro olarak 10 veteriner hekim, 5 veteriner sağlık teknisyeni, 4 ziraat mühendisi ve 4 ziraat teknisyeni toplam 23 teknik personel görülürken 1 veteriner hekimle hizmet vermeye çalışan Durağan ilçe Tarım Müdürlüğüne iktidarın ilgisizliği, atamama yapılmaması vatandaşın en önemli konusu haline geldi.

Geçimi, hayvancılık ve tarım olan bir ilçede ziraat mühendisi yoksa 1 veteriner canla başla çalışmasına rağmen yetişemiyorsa bu iktidarın Durağanlıya verdiği değerin göstergesidir.

CHP Durağan belediye başkan Adayı Mustafa Eker; Ak Parti döneminde Durağan’ın tamamen ilçe olmaktan çıktığını belirterek; “Yeni bina dikenler; içine memur atayamıyor. Vatandaşın işi binalarla değil görev yapan doktor, memur ve öğretmenle. Boş binalar ancak kapanan, kapanmak üzere olan iflas etmiş bir ilçe görüntüsü veriyor. Geçimi, hayvancılık ve tarım olan bir ilçede ziraat mühendisi yoksa 1 veteriner canla başla çalışmasına rağmen yetişemiyorsa bu iktidarın Durağanlıya verdiği değerin göstergesidir. Durağan ilçe Tarım Müdürlüğüne atama yapamayanlar vekillerle eğitim sorununu çözenler bu ilçedeki göçü durduramaz insanımızın derdini anlayamaz. Bizim ilçe olarak, ilçe halkı olarak önceliklerimizi belirlememiz ihtiyacımız olan kurumların tam donanımlı bir biçimde halkımıza ilçenin geçim kaynağı olan ürün çeşitlerine, üreticiye, esnafa kısacası gelir getirici sanayi esnafına destek sunacak atılımları yaparak ilçenin geleceğini kurtarabiliriz. Görülen o ki bu ilçenin mevcuttaki geçim kaynağı olan çeltik üreticisi, çiftçisi mühendissiz, hayvan üreticisi sahipsiz geleceği olan öğrencisi de öğretmensiz bir ilçede yaşamaya mahkum edilerek göç zorlanmaktadır. Göçü durdurmaya niyeti olmayan iktidar temsilcileri Durağan’ı gözden çıkarmış küçük olsun bizim olsun zihniyetine Durağan’ı mahkum etmiştir. Durağan birilerine arka bahçe, birilerine arpalık, birilerine de siyasi beklenti merkezi haline gelmiştir. Eş, dost, akraba tanıdık, sağ seçmen derken verilen %80 lik oyun sahibi Akp ile Durağan 5 yıl da 21 binden 17 binlere inmiş ise bunu sorumlusu iktidar ve temsilcileridir. Akp’de siyaset yapıp Durağan’ı yönetenlerin, yönlendirenlerin gittikleri, yaşadıkları kazandıkları yatırım yaptıkları yer Chp’li belediyelerin olduğu yerler ise halkımızda bu huzurdan bu istihdam anlayışından, çağdaş yaşamdan hakkını almalı Durağan’ı bu düşünceye teslim etmelidir. Durağan bizimle iki kez kazanacaK; bu güne kadar %80 oy verdiği AKP neden kaybettiğini düşünecek, tekrar kazanmak için yatırım yapacak, biz ise kaybetmemek için halkımıza değer vereceğiz onu baş tacı edeceğiz, yatırım yapacağız, göç ettirmeyeceğiz tüm imkanları Durağan için seferber edeceğiz” dedi.

-Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER