Maviş '' Gerze Stadı 16 Nisan'da İhale Ediliyor''

Maviş '' Gerze Stadı 16 Nisan'da İhale Ediliyor''

Maviş '' Gerze Stadı 16 Nisan'da İhale Ediliyor''

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, daha önce yenilenmesi sözünü verdiklerini Gerze Stadının 16 Nisan’da yıkım ve  yapım ihalesinin gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi.

Futbolcular saha yerine rakip takım ile mücadele edecekler

Maviş, Gerze ilçemizin modern bir tesis ihtiyacının yeni yatırım ile giderileceğini, yağışlı iklim şartlarından çok çabuk olumsuz etkilenen doğal çim özellikli eski statta antreman ve futbol karşılaşmalarında yaşanan birçok problemin, yeni sentetik sahada yaşanmayacağından, futbolcularımız olumsuz saha şartları yerine, sadece top ile mücadele imkanına kavuşacaklarını ifade etti.


Gerze Kendine Yakışacak Bir Stada Kavuşacak


Maviş, Gerze stadında her iki takım için ayrı ayrı soyunma odaları, kafeterya, idare odaları, hakem odası, sağlık odası, 500+500 karşılıklı 1.000 kişilik çelik konstrüksiyon tribün ve saha etrafında yürüyüş yollarının yapılacağının müjdesini verdi.


Modern Bir Aydınlatma Sistemi Olacak

Maviş, ilçe stadına aydınlatma sisteminin kurulmasıyla gece antreman ve futbol karşılaşmalarına daha fazla imkan sağlanacağını ifade etti


Gerze İçin Değer

Maviş, Uzun yıllardan beri hizmet veren stadın ömrünü tamamlaması sebebiyle yeniden yapılması için uzun süredir ilgili kurumlar nezdinde emek verilen Gerze stadının 16 Nisan’da yıkım ve yapım ihalesinin yapılacağını, ihalenin hemen akabinde inşaatının kısa süre içerisinde başlayacağının müjdesini vererek, Gerze ilçesi için hayırlı olması temennisinde bulundu.

-Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER