Kaymakam Enver Yılmaz'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Kaymakam Enver Yılmaz'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Kaymakam Enver Yılmaz'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Boyabat İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

'' Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslektir.
 Basın mensuplarımızın en önemli vasıfları, gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtmalarıdır. Basının başta milli konular olmak üzere, her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile  ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için, olumlu rol üstlenmeye devam edeceklerdir.
    Bu duygu ve düşüncelerle tüm değerli basın çalışanlarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, hayatta olan tüm basın emekçilerimize meslek ve özel hayatlarında başarılar diliyorum
. ''

-Boyabat Sesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner112

banner114