İyi Parti İl Başkanı Şanlan'dan basın açıklaması

İyi Parti İl Başkanı Şanlan'dan basın açıklaması

İyi Parti İl Başkanı Şanlan'dan basın açıklaması


İyi Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan Sinop Devlet Hastanesi'nde yaşanan muayene günü iptali üzerine basın açıklası yayımladı. Yayımlanan basın açıklamasında Şanlan şu ifadelere yer verdi  ;

Bu bir iddia değil bizzat Sinop Devlet Hastanesinde yaşadığım bir durum.

 Şahsım veya ailem ile alakalı mağduriyet yada talepleri  kamuoyu ile paylaşmak  tarzım değildir. 
Lakin birşey dediğimizde yada yazdığımızda “yok öyle birşey,sadece iddia” diye açıklama yapan, geçiştiren yetkililere fırsat vermemek adına bu yazıyı kaleme almak mecburiyetinde kaldım.
“Sağlıkta devrim yaptık” diye nutuk atan Sn. Cumhurbaşkanı ,”sizden habersiz bir şey yapmak ne haddimize” diyen Sn. Sağlık Bakanı, “onu getirdik bunu götürdük” diye boy boy fotoğraf paylaşan iktidar partisinin  Sinop Milletvekili ve İl Başkanı size söylüyorum:
Kalp ve şeker hastası olan babam 23 Şubat tarihinde  olan randevu saatinde hastaneye gidiyor, doktor izinli yada mazeretli olduğu için muayene olamıyor  !
Aynı durum bugün de kızım ile benim başıma geldi. Günler öncesinde talep ettiğimiz göz randevusu için bugüne randevu verilmişti. Randevu saatinde hastaneye gittiğimizde doktorun korona olduğu için izinli olduğunu  öğrendik. Görevli arkadaşlara, bugün randevusu olan hastaları kime yönlendireceklerini sorduğumda öyle bir uygulama yok bizim böyle bir yetkimiz yok, randevunuz iptal oldu muayene olamazsınız denildi.
Sonrasında hastane başhekimini ziyaret edip bilgi almak istediğimde yerinde bulamadım. Polikliniklerden sorumlu Başhekim yardımcısı da yerine yoktu. Görevinin başında bulunan bir başka başhekim yardımcısını ziyaret ettim durumu izah ettim. 
“Randevunun iptal edildiğine dair bir bilgilendirme gelmedi.Muayene olmak için başka bir doktora yönlendirilmedik bu nasıl bir uygulama ? ” diye sorduğumuzda “bu konuda bizim yapabileceğimiz birşey yok, bu konular direkt sağlık bakanlığın insiyatifinde” diye cevap aldım.
Ben,kendim ve ailem için bir şekilde çözüm bulabilecek durumdayım. 

Lakin ekonomik durumu olmayan sağlığı ve imkanları müsait olmayanlar adına buradan sormak istiyorum.
Sinop'un en uzak köyünden bu güne randevusu olan karda kıyamette bin bir zorlukla hastaneye gelen, hastaneye geldiğinde de muhatap bulamayan, randevusu iptal olan insanımızın hakkını siz nasıl ödeyeceksiniz. Sağlık konusu hayati bir konu.ertelenebilir, umursanmaz bir konu asla değil. 
2022 yılında imkanların bu kadar geliştiği bir dönemde hastaneye günler öncesinden randevu alıp zor şartlarda uzak mesafelerden gelen yaşlı teyzelerin, amcaların, çocukların hakkını nasıl ödeyeceksiniz. 
Devletin kurumlarını babanızın çiftliğine çevirdiniz.
Doktorları “nereye giderseniz gidin” diye tehdit ediyorsunuz. Hatta parmak sallayıp “haritadan yer  beğen”  diyorsunuz. Onu yaptık bunu yaptık diye boy boy resimde paylaşıyorsunuz. Ama işin gerçegi sizin o hayal dünyanızda çizdiğiniz pembe tablo gibi değil. Her Yerde mağduriyet, her yerde çürümüşlük, her yerde liyakatsizlik ve sorumsuzluk almış başını gidiyor. Çözüm üretmek gibi bir kaygı yok herkes topu başkasının üzerine atmayı marifet sayıyor.
''

-Boyabat Sesi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 7 ay Önce

bu günler iyi günler.

Tekmir
Tekmir - 7 ay Önce

Bu konuda kesinlikle haklı. 2023 seçimleri hükümet için çok zor geçecek. Yerel yönetimler hiç çalışmıyor artık. Vatandaş her yönden mağdur ediliyor.

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114