İl Genel Meclisi İlk Oturumunu Gerçekleştirdi

İl Genel Meclisi İlk Oturumunu Gerçekleştirdi

İl Genel Meclisi başkanını seçti 

Sinop İl Genel Meclisi yeni dönem ilk oturumunda Yakup Üçüncüoğlu meclis başkanlığına seçildi. 

Sinop İl Genel Meclisinin 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonraki ilk toplantısı dün yapıldı. İl Özel İdaresinin karar organı olan 21 Üyeli Sinop İl Genel Meclisi ilk oturumunda AK Partili 18 üye ile CHP'li 3 üye hazır bulundu. 

Oturumun ilk bölümünde üyeler meclis başkanını seçti. Yakup Üçüncüoğlu 21 üyenin de tamamının oyunu alarak Sinop İl Genel Meclisinin yeni dönem başkanı oldu. 

Kararın Sinop Valisi Köksal Şakalar tarafından onayı için oturuma bir süre ara verildi. Valilikten gelen onay ardından oturumun ikinci bölümüne Yakup Üçüncüoğlu başkanlığında devam edildi. 

Gündem gereği meclis başkan vekillikleri ve meclis katip üyelerin seçimlerine geçildi. 

Kapalı oylama usulü yapılan oylamalarda 1. Başkan Vekilliğine Mustafa Demircan, 2. Başkan Vekilliğine İzzet Karaman seçilirken, meclis katip üyeliklerine ise Rıdvan Mete ve Hüseyin Türkmen getirildi. 

İl encümen üyelerinin belirlenmesi ve komisyonların oluşturulması ise bir sonraki gün yapılacak olan oturuma bırakıldı.  

SİNOP VE İLÇELERİ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ 

Yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, "Bugün yapılan il genel meclisi başkanlığı seçimlerinde CHP ve AK Parti grup üyelerine şahsıma gösterdikleri güven ve destekten dolayı teşekkür ediyorum. Geçmişten bugüne, meclisimizin açıldığından bu yana il genel meclisimizde görev yapan, hizmet eden tüm il genel meclis üyelerimizden vefat edenlere Allah’tan rahmet, hala hayatta olanlara ise sağlıklı ömürler diliyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte Sinop ilimiz ve ilçelerimiz için hep birlikte güzel hizmetler yapacağız. Hep birlikte Sinop ve ilçelerimiz için tüm gücümüzle, var gücümüzle çalışacağız. Önümüzdeki süreci tam uyumlu hak ve hakikat ölçüsünde, yol açan, yol aydınlatan bir ekip çalışmasıyla yürüteceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

-Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner112

banner114