Chp Milletvekili Karadeniz kamuda mülakatı eleştirdi

Chp Milletvekili Karadeniz kamuda mülakatı eleştirdi

CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ KARADENİZ; “DEMEK Kİ, DAHA ÖNCEKİ YAPILAN MÜLAKATLAR MÜLAKAT DEĞİLDİ”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Sayın Cumhurbaşkanı seçim yatırımı olarak verdiği vaatte mülakatı kaldıracağını söyledi. Şimdi de Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin, “mülakatları mülakat
gibi yapacağız” diyor. Atanmayı bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayıyla dalga geçmeyin, insanların duygularıyla oynamayın.” dedi.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in mülakatların devam edeceğine yönelik açıklamasına tepki gösterdi. Karadeniz; “Sayın Cumhurbaşkanı seçim yatırımı olarak verdiği vaatte mülakatı kaldıracağını söyledi. Şimdi de Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin, “mülakatları mülakat gibi yapacağız” diyor. Mülakatları mülakat gibi yapacağız ne demek? Daha önce mülakatlar nasıldı? O zaman bir şaibe doğuyor. Demek ki, daha önceki yapılan mülakatlar mülakat değildi. Şu ana kadar yapılan tüm mülakatlar AKP’nin kendi siyasi kadrolarını oluşturmak için yapılmış mülakatlar oluyor o zaman. Mülakatları mülakat gibi yapacağız dediler ve kendilerini açık ettiler. Bu kararlarıyla bu zaman kadar yapılan mülakatların mülakat olmadığını belli ettiler. Bu ülkede atanmayı bekleyen yüzbinlere öğretmen adayı var. Hepsi umut içinde bekliyor. Atanmayı bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayıyla dalga geçmeyin, insanların duygularıyla oynamayın. Mülakat kararınızdan vazgeçin.” İfadelerine yer verdi.

- Boyabat Sesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115