Sinop’ta Bir İlk: Meme Kanseri hastasına yeniden meme oluşturma ameliyatı

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde Meme Kanseri tanısı alan 37 yaşındaki N.D. adlı hastaya yapılan başarılı bir operasyonla, mastektomi (meme dokusunun alınması) sonrası kendi karın dokusundan alınan cilt ve kas dokusu kullanılarak yeniden meme oluşturuldu.

Bu operasyon, Sinop’ta ilk defa gerçekleştirildiği öğrenilirken, sağlık camiasında büyük yankı uyandırdı. Başarılı operasyon sonrası hastanın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Pirinçte marka olan Boyabat’ta çeltik tarlaları yeşile büründü Pirinçte marka olan Boyabat’ta çeltik tarlaları yeşile büründü

Sinop İl Sağlık Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ‘’ Mastektomi ve sentinel lenf nodu örneklemesini ( koltukaltı lenf nodlarının örneklenmesi ) Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sultan Ayaz gerçekleştirdi.Karından alınan dokunun nakledilerek yeniden meme oluşturulmasını sağlayan TRAM flebini Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sinem Çilingir gerçekleştirdi. Hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, emeği geçen Op. Dr. Sultan Ayaz, Op. Dr. Sinem Çilingir’i ve ekibini kutlarız. ‘’ ifadelerine yer verildi.

- Boyabat Sesi